Jauniešu Saeimas kandidāti visvairāk ideju iesniedz izglītībā, zinātnē un cilvēktiesībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Līdz šim visvairāk jauniešu, kas pieteikušies kandidēt 13.martā gaidāmajās 6. jauniešu Saeimas vēlēšanās, vēlas runāt par izglītības, zinātnes, kā arī cilvēktiesību jautājumiem, vēsta Saeima.

Jaunieši izsaka idejas reformām vispārējā un augstākajā izglītībā, kā arī tās attiecas uz veselības aprūpi un veselīga dzīvesveida popularizēšanu, jauniešu bezdarba samazināšanu un izmaiņām nodokļu sistēmā.

Savas idejas var pieteikt jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadu vecumam vēlēšanu platformā www.jauniesusaeima.lv, tādējādi reģistrējot savu dalību Jauniešu Saeimas vēlēšanās. Idejas var pieteikt kādā no četrām platformām: izglītība un zinātne, sabiedrība un cilvēktiesības, aizsardzība un drošība, kā arī ''Es un Eiropas Savienība''.

Jauniešu Saeimas vēlēšanās Latvija ir sadalīta piecos vēlēšanu apgabalos - Rīga, Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale. Kandidātu skaits no ierobežots, taču deputātu skaits no katra apgabala ir nosakāms atbilstoši 12. Saeimas vēlēšanu rezultātiem. Jauniešu Saeimā iekļūst 32 kandidāti ar lielāko saņemto balsu skaitu no Rīgas vēlēšanu apgabala, 26 – no Vidzemes, 15 – no Latgales, 14 – no Zemgales un 13 – no Kurzemes vēlēšanu apgabala.

Par 6.jauniešu Saeimas deputātiem kļūs 100 populārāko ideju autori, par kuru idejām būs saņemts lielākais balsu skaits virtuālajā vēlēšanu platformā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti