Jauniešiem bezdarbniekiem palīdzēs programma «Jauniešu garantija» ar 67 miljoniem eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 2 mēnešiem.

Latvijā dzīvo 54 tūkstoši jauniešu vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri ne strādā, ne mācās. Vairāk kā pusei no viņiem ir ļoti zems izglītības līmenis - reizēm nav pabeigta pat pamatskola, tā secinājusi Labklājības ministrija. Pērn Latvijā sāka īstenot Eiropas Komisijas atbalsta programmu „Jauniešu garantija” ar mērķi palīdzēt jauniešiem atgriezties skolas solā vai iegūt darba pieredzi.

Programmai Latvijā līdz 2020.gadam atvēlēti teju 67 miljoni eiro. Pērn atbalstu saņēmuši 23 tūkstoši jauniešu, tomēr speciālisti secina, ka daudzi par šo programmu joprojām neko nezina, tāpēc šodien dots starts „Jauniešu garantijas” popularizēšanas kampaņai.

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) „Jauniešu garantijas” programmas ietvaros klientus gaida 28 filiālēs, stāsta aģentūras direktore Inese Kalvāne.

Inese Kalvāne par programmu jauniešiem
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

„Tad, kad jaunietis atnāk un kļūst par mūsu klientu, tad četru mēnešu laikā mums ir pienākums sniegt viņam nopietnu atbalstu darba meklējumos, ja tāds ir nepieciešams. Ar šo atbalstu mēs risinām divas problēmas. Pirmkārt, palīdzam jaunietim iegūt profesionālo kvalifikāciju (..), un otrkārt – iegūt pirmo darba pieredzi. Bieži vien ir tā – spožs diploms kabatā, zināšanas lieliskas, bet darba devējs diplomam īsti neuzticas, darba pieredzes jaunajam cilvēkam nav. Tad var nākt uz NVA, un mēs piedāvājam programmu 12 mēnešu garumā – darba devēju ieinteresējam ar dotāciju, un viņš pieņem jauno cilvēku pie sevis darbā iegūt profesionālo pieredzi,” programmas būtību skaidro Kalvāne.

Lai uzzinātu par aktuālajām programmām, kas palīdzēs jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem attīstīt jaunas prasmes, apgūt darba tirgum piemērotu profesiju un atrast darbu, 30.martā plkst.15.30 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā iespējams apmeklēt informatīvo semināru „Jauniešu garantija – izmanto iespējas!”

Kādas ir jauniešu bezdarbnieku iespējas apgūt izglītības programmas un piedalīties semināros, darbnīcās un nodarbinātības pasākumos, lai attīstītu darbam nepieciešamās iemaņas? Kā NVA var palīdzēt jaunietim atrast pirmo darba vietu? Kāds atbalsts pieejams, ja jaunietis vēlas kļūt par pašnodarbināto vai uzsākt savu biznesu? Seminārā par to stāstīs NVA pārstāve Solveiga Kabaka.

Turpinājumā Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve Elīna Purmale-Baumane informēs, kā jaunieši gada vai pusotra gada laikā var iegūt profesionālo izglītību kādā no 40 profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā. Noslēgumā pieredzes stāstos dalīsies jaunieši, kuri jau veiksmīgi iesaistījušies „Jauniešu garantija” pasākumos un var sniegt vienaudžiem vērtīgus ieteikumus.

„Jauniešu garantija” ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt jauniešu nodarbinātību, palīdzēt jauniešiem atgriezties izglītības iestādē un veiksmīgi iekļauties darba tirgū.

Latvijā programmas „Jauniešu garantija” pasākumus īsteno Nodarbinātības valsts aģentūra, profesionālās izglītības iestādes Valsts izglītības attīstības aģentūras vadībā un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, kas dažādas aktivitātes vasarā uzsāks sadarbībā ar vietējām pašvaldībām visā Latvijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti