Panorāma

Jauns izrāviens kodolsintēzes jomā

Panorāma

Panorāma

Jaunajā ministrijā varētu strādāt ap 50 cilvēku

Jaunajā Klimata un enerģētikas ministrijā varētu strādāt 50 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Līdz ar jauno valdību, kuru apstiprināt varētu jau šonedēļ, top arī jauna ministrija, kas atbildēs par klimata un enerģētikas nozarēm. Plāns ir ministriju būvēt no trim jau esošiem departamentiem Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijās. Kopējais jaunās ministrijas darbinieku skaits varētu sasniegt apmēram pussimtu.

Par jaunas ministrijas izveidi Saeima galīgajā lasījumā balsoja decembra sākumā. Grozījumus izsludinājis arī Valsts prezidents Egils Levits. Jaunā ministrija faktiski pārņems klimata jautājumus no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un enerģētikas jomas pārvaldību no Ekonomikas ministrijas.

"Šobrīd ir runa par diviem departamentiem no Ekonomikas ministrijas un vienu Klimata pārmaiņu departamentu no VARAM, kas kopumā veidotu jaunās ministrijas mugurkaulu. Tajā pašā laikā ir jāapzinās, ka procesi, kas ir saistīti tieši ar resursu pārraudzību, nevarētu tikt aprobežoti tikai ar šiem trim departamentiem," sacīja klimata un enerģētikas ministra amata kandidāts Raimonds Čudars ("Jaunā Vienotība").

Šobrīd norit gatavošanās darbi ministrijas izveidei, piemēram, izstrādāts tās nolikums. Tāpat tiek kārtoti arī praktiskie jautājumi, tostarp tas, kur ministrija strādās.

"Mēs ciešā sadarbībā ar mūsu kolēģiem Valsts kancelejā un Ekonomikas ministrijā strādājam pie jaunās ministrijas konceptuālās izveides, ja tā var teikt.

Pašā sākumā darbinieki būs tur, kur viņi arī pašlaik atrodas. Respektīvi – Ekonomikas ministrijas un VARAM telpās.

Nekas īpaši ikdienā nemainīsies," pastāstīja VARAM valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Arī pēc tam, kad ministrijai tiks nodrošinātas savas telpas, tās, visticamāk, būs VARAM ietvaros. Tieši šī ministrija nodrošinās arī dažādus Klimata un enerģētikas ministrijas tehniskos procesus – grāmatvedību, lietvedību un personāla jautājumus.

Ministra amata kandidāts Čudars uzskata, ka jaunajai ministrijai jāsāk strādāt pēc iespējas ātrāk: "Ministrijai ir jāsāk darboties būtībā tad, kad ir izveidota valdība un apstiprināts ministru sastāvs, tai skaitā arī klimata un enerģētikas ministrs. Protams, šeit jārēķinās ar zināmām organizatoriskām lietām, bet politikas pārvaldība ministrijai un ministram ir jāveic jau no pirmās dienas.''

Jauno valdību Saeima varētu apstiprināt jau trešdien, 14. decembrī. Tā kā ministrijas izveidei nepieciešamie tiesību akti iesniegti izskatīšanai valdībā, tiek plānots, ka jaunajai ministrijai nepieciešamo regulējumu varētu sakārtot kādā no jaunās valdības pirmajām sēdēm.

KONTEKSTS:

Pēc 14. Saeimas vēlēšanām veidojot jauno valdību, potenciālie valdošās koalīcijas partneri vienojušies par ieceri Latvijā veidot jaunu – Klimata un enerģētikas ministriju. Pēc "Jaunās Vienotības" politiķu vārdiem, jaunās valdības dienaskārtībā viens no svarīgākajiem risināmajiem jautājumiem būšot Latvijas enerģētiskā neatkarība, tāpēc arī tiek saskatīta nepieciešamība pēc šādas jaunas ministrijas.

Topošajā ministrijā paredzēts apvienot jau strādājošus departamentus no EM un VARAM, tādējādi jaunas izmaksas radīšot vien ministra un pāris vadošo ierēdņu algas, mierina ieceres aizstāvji. Jaunā ministrija darbu varētu sākt ar nākamo gadu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti