Jau desmit gadus vāc ziedojumus bērnu slimnīcām, tirgojot svētku kartiņas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 5 mēnešiem.

Labdarības organizācijas „Eurika" veidotāji brāļi Barkovski jau krietni paaugušies, bet palīdzību bērnu slimnīcām nav pārtraukuši, turklāt pēdējo gadu laikā palīdz arī trūcīgām ģimenēm. Tieši Ziemassvētku laikā, tirgojot uzņēmumiem bērnu zīmētās kartiņas, jaunieši desmit gadu laikā savākuši ap simts tūkstošiem eiro. Nauda izlietota dažādām slimnīcu iekārtām un funkcionālām gultām pacientiem.

Brāļu Barkovsku, Oskara un Matīsa, dzīvoklis šobrīd izskatās pēc īstas Ziemassvētku vecīša darbnīcas. Milzīgās skenēšanas un drukāšanas iekārtas nepārtraukti darbojas, visapkārt redzamas krāsainas bērnu zīmētas kartiņas ar eņģeļiem, sniegavīriem, sniegotām ainavām vai rūķiem. Puiši ar labdarības Ziemassvētku kartiņu akciju nodarbojas jau kopš pamatskolas, bet nu jau ir pieauguši un ikdienā strādā vai studē, bet brīvo laiku joprojām aizpilda, palīdzot bērnu slimnīcām.

Oskars nogurumu vai vēlmi pārtraukt labos darbus neizjūt: „Iegādājoties vienu kartiņu 60% no summas ir ziedojums aparatūras iegādei. Šo deviņu gadu laikā iegādātas dažādas iekārtas: sākot ar dažādiem slimnīcu matračiem, beidzot ar anestezioloģijas vai mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtām. Šogad plānots iegādāties trīs jaunas funkcionālas gultas smagi slimiem bērniem un anestezioloģijas pacientu kontrolotās analgēzijas sūkni. Un tā kopējā summa no ziedojumiem ir ap 10 tūkstošiem latu."

Kopumā šajā labdarībā iesaistoties nemainīgs skaits uzņēmumu un cilvēku. Par ziedojumiem iegādātās iekārtas nonāk slimnīcu bērnu nodaļās visā Latvijā. Bet biežāk tās ziedo Rīgas Bērnu slimnīcai, kur bērni ar smagāku veselības stāvokli pārsvarā nonāk arī no citām vietām.

Jaunieši nodarbojas ar labdarību, dažkārt pat līdz vēlai naktij. „Es pats īsti nevaru šo palīdzību novērtēt, to var novērtēt tikai tie vecāki, kuru bērnus tās iekārtas glābj. Nav svarīgākais tas, ka es zinu, ka varu kādam palīdzēt, bet tas, ka zinu - tas ir ļoti nepieciešamas kādam. Savādāk es vienkārši nevaru darīt," stāsta vecākais brālis Matīss.

Iepriekš ar puišiem Latvijas Radio tikās pirms četriem gadiem, un šajā laikā viņi realizējuši vēl vienu projektu ar nosaukumu „Pabarosim bērnus", kur cilvēki var ziedot gan līdzekļus, gan drēbes trūcīgām ģimenēm. Oskars stāsta, ka šis projekts vairāk ir brīvdienu darbs visu gadu, izvadājot pārtiku un drēbes pa mājām vai palīdzot ģimenēm sagādāt malku ziemai.

Jauniešu mamma Anda arī palīdz dēliem darbos un pārstāv māksliniecisko pusi, apzinot skolas, kas zīmē kartiņas.

Ikviens, kas vēlas uzzīmēt savu Ziemassvētku kartiņu vai jebkurā gada laikā atbalstīt trūcīgās ģimenes var sazināties ar brāļiem Barkovskiem mājaslapā eurika.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti