Panorāma

Nojauc padomju kodolraķešu bāzi Tirzā

Panorāma

Policijas priekšnieku grib sodīt par auto iepirkumu

Izvērtēs "Rigvir" atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā

Izvērtēs «Rigvir» atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Zāļu valsts aģentūra izvērtēs “Rigvir” atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā un zāļu reģistrā. Šāds lēmums pieņemts, reaģējot uz vairāku ārstu profesionālo organizāciju izteiktajām bažām par nepietiekamiem pierādījumiem zāļu efektivitātei. Turklāt veselības ministre Anda Čakša uzskata, ka vajadzētu izvērtēt arī citus medikamentus, kas iekļauti reģistrā līdz 2004.gadam.

60.gadu vidū Mikrobioloģijas un virusoloģijas laboratorijā atklātais preparāts “Rigvir” zāļu  reģistrā tika iekļauts dažas dienas pirms iestāšanās Eiropas Savienībā. Jau toreiz onkologi rezervēti pret to izturējās.

Jautājums no jauna aktualizējās, kad līdz ar viroterapijas centra izveidi preparātu aktīvi reklamēja. Vairākas ārstu profesionālās organizācijas uzskata, ka ar tiem pētījumiem, kas šobrīd ir veikti, nepietiek, lai “Rigvir” atrastos kompensējamo zāļu sarakstā un zāļu reģistrā. 

Zāļu ražotājs šīs bažas uzskata par nepamatotām, jo līdz šim nav saņemti ārstu ziņojumi par nopietnām blaknēm. 

Tomēr, reaģējot uz izteiktajām bažām, Zāļu valsts aģentūra  izvērtēs “Rigvir” atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā un zāļu reģistrā.

Tāpat veselības ministre Anda Čakša ekspertiem uzdevusi izvērtēt, ko darīt ar pārējiem medikamentiem, kas iekļauti zāļu reģistrā un kompensējamo medikamentu sarakstā līdz 2004.gadam, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā. Tas gan nozīmētu izvērtēt vairāk nekā 2000 zāļu iekļaušanu reģistrā, jo trešā daļa ir reģistrēta pirms 2004.gada.

Turklāt izņemt zāles no reģistra nav nemaz tik vienkārši, jo tam nepieciešami nopietni pierādījumi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti