Iznīcinātāji uzpilda degvielu debesīs virs Latvijas un Igaunijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tūkstošiem karavīru, bruņutehnikas vienības un iznīcinātāji šajās dienās piedalās starptautiskajās mācībās “Saber Strike”. Viens no iespaidīgākajiem mācību paraugdemonstrējumiem notika gaisa telpā virs Latvijas un Igaunijas.

Amerikas Savienoto Valstu Mičiganas Nacionālās gvardes Gaisa spēku lidmašīnas “Boeing KC-135” uzdevums bija uzpildīt iznīcinātājus, kuri piedalās starptautiskajās mācībās “Saber Strike 2018”.

“Lidojums notiek jau iepriekš izraudzītā gaisa telpā un laikā. Protams, mums daudz kas jāveic pirms lidojuma, lai nekas nenoietu greizi. Lidojuma laikā ievērojam konstantu lidojuma ātrumu, tad mēs izlaižam uzgali, kas savienojas ar lidmašīnu, un viss notiek,” pastāstīja Mičiganas Nacionālās gvardes gaisa spēku pilots Čads Mativa.

“Boeing KC-135” īsti neatšķiras no parastās pasažieru lidmašīnas, jo tā ir būvēta uz “Boeing 707” bāzes. Aptuvenais degvielas daudzums, kas ir lidmašīnā, kad tā paceļas, ir 81 tonna, bet tās apjoms atkarīgs no vairākiem apstākļiem.

Uzpildes laikā lidošanas ātrums ir nedaudz virs 600 kilometriem stundā, un lidmašīnas viena no otras atrodas vien deviņu metru attālumā.

“Šī ir sarežģīta procedūra, jo lidmašīnas ir ļoti tuvu viena otrai, kas jau īstenībā ir ļoti bīstami. Bet tas sagādā zināmu prieku, un es to izbaudu,” sacīja pilots Čads Mativa.

Paraugdemonstrējumu laikā Latvijas gaisa telpā tika uzpildīti četri A-10 tipa iznīcinātāji, bet virs Igaunijas – četras F-16 kaujas lidmašīnas. Lai mācībās attīstītu sadarbības spējas, uzpildi mēģināja traucēt arī divi “Mirage” tipa iznīcinātāji.

Ja lidojuma laikā notiek kāda problēma, no degvielas ir jāatbrīvojas. “Ja mums lidojuma laikā gadās kāda problēma ar gaisa un degvielas spiedienu, tad nekas cits neatliek, kā atbrīvoties no visas degvielas, jo mēs nevaram nolaisties ar tādu daudzumu degvielas. Tāpēc mēs darām visu, lai tas nenotiktu,” skaidroja lidmašīnas “Boeing KC-135” apkalpes loceklis Kenets Stouklijs.

Paraugdemonstrējumi notika aptuveni sešu kilometru augstumā, kas sniedz iespēju izvairīties, piemēram, no gaisa bedrēm. Lidmašīnu uzpilde gaisā nodrošina nepārtrauktu uzdevuma pildīšanu. Šāda procedūra mācību laikā ir ierasta.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti