Pusdiena

Politoloģe: «KPV LV» un JKP varētu piedāvāt katra savu valdības komandu

Pusdiena

Skotijas premjere: Skotijai Brexit ir problēma, un tai vienīgais risinājums ir neatkarība

Izņemtais kontrabandas cigarešu apjoms rekordliels: 9 mēnešos vairāk nekā 91 miljons

Izņemtais kontrabandas cigarešu apjoms rekordliels: 9 mēnešos vairāk nekā 91 miljons

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Joprojām vislielākie kontrabandas apjomi tiek konstatēti cigaretēm un tabakai. Nelikumīgai cigarešu ievešanai Latvijā tiek izmantota zaļā robeža, kravas transports un dzelzceļš lielākoties uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Šogad izņemtais cigarešu apjoms ir rekordliels.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde septembra beigās, veicot kravas automašīnas padziļināto pārbaudi, Silenes muitas kontroles punktā uz robežas ar Baltkrieviju konstatēja lielu cigarešu kontrabandas apjomu, tika izņemti 16,7 miljonu cigarešu un aizturēti divi Baltkrievijas pilsoņi. Kopumā šogad kontrabandas cigarešu apjomi ir lieli.

“Nemainīgi augsts ir kontrabandas līmenis. No vienas puses, varētu priecāties, ka muitā šogad mums ir rekordlieli aizturējumi. [Citreiz] nav bijis tik daudz, cik šogad, - konkrēti deviņos mēnešos mums ir vairāk nekā 91 miljons cigarešu aizturēts, salīdzinājumā - pagājušogad bija 74 miljoni pa visu gadu. Cigarešu kontrabanda ir aktuāls jautājums,” skaidro VID Muitas pārvaldes direktora vietnieks Raimonds Zukuls.

Lielākos vai mazākos apjomos cigarešu kontrabanda tiek konstatēta regulāri.

“Nav tādas nedēļas, kad pa dzelzceļu caur Indras posteni netiktu konstatētas kādas cigaretes, kuras ir slēptas oglēs, skaidās, dažādās kravās,” piebilst Zukuls.

Savukārt aizvadītajā nedēļā naktī Krāslavas novadā Piedrujas pagastā robežsargi aizturēja divus vīriešus ar vairākiem cigarešu saiņiem. Viens no likumpārkāpējiem bija ģērbies ūdenslīdēja kostīmā, rokās viņam bija pleznas. Pie pārkāpējiem atradās 69 000 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

“Šogad kopumā ir atklāta vairāk nekā 51 miljona cigarešu nelikumīga pārvietošana pāri valsts robežai; ja mēs runājam par nelikumīgo cigarešu pārvietošanu pāri zaļajai robežai, tad visi gadījumi konstatēti Latvijas-Baltkrievijas tuvumā un pierobežā. Šim nolūkam tiek izmantots gan dzelzceļa transports, gan vienkārši pāri sauszemes robežai, un pēdējais gadījums parāda, ka Daugavas upe tiek izmantota šai nelikumīgajai nodarbei,” stāsta Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Izņemtais cigarešu apjoms parāda gan to, ka cigarešu kontrabanda ir aktuāla problēma, gan to, ka arvien biežāk tomēr izdodas nelikumīgos mēģinājumus atklāt.

“Mēs kā muitas dienests esam savu darbu pilnveidojuši - gan tehniskais nodrošinājums ir krietni uzlabots, gan apmācības arī mūsu darbiniekiem, salikti dzelzceļa un autoceļu skeneri, kas ļoti atvieglo šo darbu, aktīvi izmantojam kinologus,” saka VID Muitas pārvaldes direktora vietnieks Zukuls.

Pamatā cigaretes tiek konstatētas ar Baltkrievijas akcīzes markām, tāpat pēdējos gados daudz cigarešu ir bez akcīzes markām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti