IZM grib augstskolu akreditāciju uzticēt Akadēmiskajam informācijas centram

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 7 mēnešiem.

Turpmāk augstskolu un studiju virzienu akreditāciju un studiju programmu licencēšanu nodrošinās Akadēmiskās informācijas centrs (AIC), paredz otrdien valdības atbalstītā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) koncepcija par Latvijas augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas pilnveidi. 

Šīs koncepcijas mērķis ir izveidot Latvijas nacionālās kvalitātes nodrošināšanas institūciju, lai pilnveidotu Latvijas augstākās izglītības ārējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmu, kas darbotos atbilstoši Eiropas kvalitātes standartiem un vadlīnijām un veicinātu Latvijas augstākās izglītības kvalitāti, atpazīstamību un starptautisku atzīšanu.

Plānots, ka Nacionālās kvalitātes nodrošināšanas institūcija darbību uzsāks 2015.gadā, bet 2018.gadā tā varētu iekļūt Eiropas augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas reģistrā un pievienoties Eiropas asociācijai kvalitātes nodrošināšanai augstākajā izglītībā. Savukārt nākamais visaptverošais akreditācijas posms ir paredzēts 2019.gadā.

Nodibinājums AIC pašlaik veic ārvalstīs izsniegtu izglītības dokumentu un akadēmiskos grādus apliecinošu dokumentu ekspertīzi un citas ar izglītības dokumentu atzīšanu un starptautisko informācijas apmaiņu saistītas funkcijas.

Lai nodrošinātu augstskolu akreditāciju, AIC izveidos departamentu/nodaļu, kuras kompetencē būs organizēt augstskolu un studiju virzienu akreditāciju un studiju programmu licencēšanu, sākot no augstskolu pašnovērtējuma ziņojuma saņemšanas, ekspertu atlases un vizītes sagatavošanas, līdz lēmuma pieņemšanas sagatavošanai, kā arī citi ar kvalitāti saistītie uzdevumi.

Tādējādi ir izstrādāta kārtība starptautiski atzītas Latvijas augstākās izglītības ārējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmas izveidošanai, paredzot pasākumus Latvijas nacionālas akreditācijas aģentūras izveidošanai un tās iekļaušanai Eiropas augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas reģistrā.

Jau ziņots, ka ilgus gadus augstskolas un studiju programmas akreditēja nodibinājums "Augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas centrs".  Iepriekšējās Valda Dombrovska valdības izglītības ministrs Roberts Ķīlis vēlējās sistēmu mainīt, veidojot akreditācijas iestādi, kas samazinātu interešu konfliktu risku un būtu iekļauta Eiropas Kvalitātes reģistrā.

Ķīlis ierosināja veidot sadarbību ar Vācijas Augstākās izglītības akreditācijas aģentūru (ASIIN), tomēr līgums netika noslēgts, radot situāciju, ka Latvijā nav nodibinājuma, kas nodrošinātu akreditācijas procesa organizēšanu, vēstīja aģentūra LETA.

Lai novērstu situāciju, kad daudzām studiju programmām beidzas akreditācijas termiņš, IZM pieteicās pati veikt akreditācijas procesa organizēšanu, ko dara līdz šim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti