Izlīgumus kriminālprocesā visbiežāk rosina paši pārkāpēji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 1 mēneša.

Valsts Probācijas dienests jau ceturto gadu rīko Izlīguma nedēļu, lai informētu par izlīguma iespējām kriminālprocesā un pozitīvu konfliktu risināšanas kultūru sabiedrībā. Pērn kriminālprocesos ierosināti 706 izlīgumi, bet šā gada pirmajos trīs mēnešos – 190. Izlīgumus visbiežāk ierosina paši likumpārkāpēji.

Visbiežāk izlīgumus ierosina par zādzībām, miesas bojājumiem, tīšu mantas bojājumu un avārijām.

Probācijas dienesta vadītāja vietniece Irina Pūrīte skaidroja, ka izlīguma plusi ir iespēja vainīgajam izskaidrot cietušajam savas rīcības motīvus, apzināties nodarīto, cietušajam uzzināt , kāpēc nodarījums skāris tieši viņu. Tā ir arī iespēja ātrāk nekā tiesāšanās ceļā saņemt kompensāciju par mantas vai veselības bojājumiem.

Savukārt likumpārkāpējam savukārt tas var mazināt iespējamo sodāmību. Tomēr, kā uzsver Pūrīte, izlīguma uzdevums nav ļaut vainīgajam izvairīties no soda, izlīguma centrā ir cietušais un viņa vajadzības.

Izlīguma nedēļas ietvaros Valsts probācijas dienests šonedēļ visā Latvijā rīkos vairāk kā 100 pasākumu, tai skaitā izglītojošas spēles jauniešiem , kā risināt konfliktus, nenonākot līdz pārkāpumiem. Tieši uz nepilngadīgo izglītošanu dienests vēlas likt lielāko uzsvaru, jo pēdējā laikā pieaugusi vardarbība jauniešu vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti