Izlietoti 14% no «Dod pieci» saziedotās naudas vardarbībā cietušajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

"Ziedot.lv" izlietojis 14% no saziedotās naudas, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri cenšas aiziet no vardarbīgām attiecībām.

Līdz šim kopumā saņemti 155 palīdzības lūgumi, un par dažāda veida palīdzību no ziedojumiem samaksāts 325 reizes. Upuri lūdz gan psihologa, gan jurista konsultācijas, kā arī pārtikas, transporta, medicīniskās palīdzības un pagaidu mājvietas nodrošināšanu.

Vardarbību ģimenē viegli noslēpt pat no tuvākajiem draugiem un radiniekiem
00:00 / 03:36
Lejuplādēt

Latvijas Radio pievērsa uzmanību Mairitas Strūbergas ierakstam sociālajā vietnē "Twitter". Viņa paziņoja, ka vēlas pārtraukt attiecības ar vīru ģimenē notiekošās vardarbības dēļ un lūdza palīdzību. Daudzi pauda atbalstu paziņojumam, bet citi nosodīja ierakstu, saucot to par "linča tiesu". Latvijas Radio interesēja, kāds ir iemesls tam, ka cilvēks, kuram nepieciešams atbalsts, to līdz šim nav saņēmis

Labdarības maratonā "Dod pieci" aizvadītajā gadā tika saziedoti vairāk nekā 407 tūkstoši eiro. Līdzekļu administrēšana uzticēta labdarības organizācijai "Ziedot.lv". Tādēļ Latvijas Radio vērsās pie organizācijas, lai noskaidrotu vai šajā reizē sistēmā, kas ļauj vardarbības upurim saņemt palīdzību, notikusi kāda kļūda.

"Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta atzina – sieviete ir vērsusies pēc palīdzības jau martā, saņēmusi palīdzības piedāvājumu – jurista un psihologa atbalstu. No jurista palīdzības sieviete pēc tam gan esot atteikusies, savukārt psihologa palīdzību pārlikusi uz laiku, kad būs sakārtoti praktiski jautājumi. Šobrīd organizācija ar Mairitu sazinājusies atkārtoti, un rasta iespēja tomēr palīdzēt.

"Kolēģi jau ir sazinājušies pēc šī ieraksta "Twitter" un piedāvājuši cita veida palīdzību.

Tas es saprotu ir saistīts ar ārstniecību un aukles īslaicīgu apmaksu. Ja Mairita izlems šo palīdzību pieņemt, tad mēs to arī sniegsim," pastāstīja Dimanta.

Tomēr šī situācija aktualizējusi jautājumu par līdzcilvēku nozīmi vardarbības apburtā loka pārraušanā. Sieviešu resursu centra "Marta" pakalpojumu daļas vadītāja Irina Mazurika skaidroja – ļoti bieži draugi un paziņas pat nenojauš, ka šķietami saticīgā ģimenē var notikt dažādu veidu vardarbība.

"Ļoti bieži konsultācijās saskaros ar to, ka esmu pirmais un vienīgais cilvēks, kam cilvēks atklāj savu vardarbības pieredzes stāstu. Vardarbības upuri realitātē var priecāties vai dusmoties, likt sociālajos tīklos kopbildes ar vīru agresoru. Līdzīgi ir arī ar agresoriem – sabiedrībā viņi mēdz rādīt sociāli vēlamo uzvedību – nav pieņemts runāt pretī priekšniekam, toties atnākot mājās viņi izgāž dusmas sev drošā vidē," stāstīja Mazurika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti