Izglītības dienests pārbauda ziņas par prokrieviskām aktivitātēm Krāslavas skolās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pēc medijos izskanējušās informācijas par prokrieviskām aktivitātēm Krāslavas novada skolās un par Rīgas 40.vidusskolas skolotājas sociālajos tīklos popularizētu valsts svētkus izsmejošu attēlu, Izglītības kvalitātes valsts dienests sācis vairākas pārbaudes. 

Izglītības kvalitātes valsts dienesta Uzraudzības departamenta direktora vietnieks Maksims Platonovs Latvijas Radio pastāstīja, ka dienests lūdza visām Krāslavas skolām sniegt informāciju par notikušajiem un plānotajiem pasākumiem un to atbilstību izglītības standartiem.

Tāpat dienests izvērtē Rīgas 40.vidusskolas skolotājas rīcības atbilstību izglītības likumā noteiktajiem pedagoga pienākumiem un profesionālās ētikas normām, komunicējot sociālajā tīklā „Facebook”.

Rīgas 40.vidusskolu ceturtdien jau apmeklēja inspektore, saņēma skaidrojumus gan no skolotājas, gan no skolas vadības, un  pašlaik izvērtē šo informāciju.

Jau ziņots, ka  Drošības policija sākusi pārbaudi, lai noskaidrotu, vai nav noticis Krimināllikuma pārkāpums un valsts simbola zaimošana, izveidojot un publicējot sociālajos tīklos attēlu, kurā sarkanbaltsarkanas krāsas simbolu nēsāšana laika posmā no 11.novembra līdz 18.novembrim nodēvēta par lipīgu sērgu. Neoficiāli pieļauts, ka šo plakātu varēja izplatīt ar organizāciju "Par dzimto valodu!" saistīti cilvēki, kā arī vēl neidentificēta organizācija "Sociālistiskā jaunatne". Viens no cilvēkiem, kam arī plakāts šķita patīkams, bija Rīgas 40.vidusskolas sākumklašu skolotāja Tatjana Arseņjeva. LTV "Panorāma" viņa pauda, ka plakātu uztvērusi kā aicinājumu izsargāties no Ebolas vīrusu un viņai nav nekas pret svētkiem.

Savukārt Krāslavas mērs Gunārs Upenieks laikrakstam "Diena" paudis bažas par iespējamām plašām prokrieviskām aktivitātēm pierobežā, tikmēr citu pašvaldību vadītāji par to trauksmi neceļot. Upenieks pieļāva, ka Latgalē gatavo augsni pārmaiņām, aktīvisti dodas pie cilvēkiem uz mājām, dala bukletus, klāstot par iespējām, kādas pavērtos, ja Latgale tiktu pievienota Krievijai, un šādi aktīvisti arī apmeklējot skolas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti