Dienas ziņas

Hakatonā meklē idejas biznesa restartam

Dienas ziņas

Pierobežas iedzīvotāji maina iepirkšanās paradumus

E-veikals paver iespēju labdarībai

Īstais sviests un siers! Kandavnieki priecājas par e-veikala dalību labdarībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ģimenes uzņēmums - e-veikals - Kandavas pusē nejauši kļuvis par starpnieku labdarībā, ļaujot cilvēkiem sakomplektēt pārtikas pakas veciem un vientuļiem cilvēkiem, kā arī daudzbērnu ģimenēm.

Par Gotfrīdu ģimenes e-veikala galvenajiem klientiem kļuvuši nevis vietējie sabilnieki un kandavnieki, bet latvieši, kuri pašlaik dzīvo ārzemēs un vēlas parūpēties par savām ģimenēm Latvijā. Tā arī Inta Lakstīgala no Kanādas nosūtīja pārsteigumu savai mammai un māsai. Saņemot prēmiju darbā, viņa nolēma to nevis iztērēt sev, bet ārkārtas situācijas laikā ar pārtikas pakām iepriecināt vēl sešas ģimenes Kandavā.

"Sanāca tā, ka ļoti daudzi šie cilvēki, viņi patiesībā dzīvo uz tās pašas ielas, kur es esmu uzaugusi. Un tā arī, protams, bija tāda silta sajūta, zinot to, ka es tieši pašiem tuvākajiem, saviem kaimiņiem varu palīdzēt un iepriecināt," pastāstīja Inta Lakstīgala.

Intas sagatavotās paciņas pavisam nejauši kļuva par iedvesmu labdarības akcijai, un šobrīd interesi izrāda arvien vairāk ziedotāju. Cilvēki ne tikai sakomplektē pakas e-veikalā, bet arī paši atved ne tikai pārtikas produktus, bet arī savus mājražojumus, rokdarbus un pat apģērbu.

"Tad mēs tālāk atskaitāmies. Sūtu bildes ar pakām, sarakstu ar visu, kas tajās pakās ir iekšā, un cik tas viss izmaksā. Un, ja, piemēram, kāds no tiem cilvēkiem, kuriem mēs dodam šīs paciņas, vēlas arī video uztaisīt ar paldies vai bildīti, tad mēs arī to tālāk aizsūtām tam cilvēkam, no kā šī paciņa ir nākusi. Lai šis cilvēks arī jūt to siltumu nedaudz, ko mēs jūtam, kad mēs pie viņiem aizbraucam," stāstīja ģimenes uzņēmuma pārstāve Ilze Gotfrīda.

Tie, kuri saņem ziedojumu, tiek izvēlēti sadarbībā ar sociālajiem dienestiem. Labdarības akcijā veidotās pakas daļai saņēmēju ir pārsteigums, jo, zinot, ka šobrīd grūti ir daudziem, viņi pēc palīdzības nemaz negriežas. Labdarības akcijas dalībnieki izvēlas ziedot produktus, kas nav atrodami citās pārtikas pakās, ko sociālā riska ģimenes jau saņem.

"Piemēram, sviests – īstais sviests, nevis margarīns! Tad tur bija bērniem brokastu pārslas, maize. Jā, siers bija tāds pamatīgs gabals. To mēs arī tā diezgan reti atļaujamies. Bet bērniem ļoti garšo karstmaizes, tad par to mums bija īpaši liels prieks. Nu tādi produkti, jā, par ko es varbūt divreiz padomātu veikalā, pirms nopirktu," sacīja palīdzības saņēmēja Iveta no Kandavas.

Līdz šim visvairāk akciju atbalstījuši bijušie kandavnieki, tāpēc Kandavas novadā paciņas jau saņēmuši 35 vientuļie iedzīvotāji un 43 daudzbērnu ģimenes, bet nu interesi izrāda arī sabilnieki, tāpēc ziedojumi nonāks arī pie Talsu novada iedzīvotājiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti