Dienas ziņas

Raunā notiek Latvijas Puķu draugu saiets

Dienas ziņas

Egila tēvs: "Bērnu es augšā nepiecelšu ar šo spriedumu"

Brīdina par zilo graudiņu bīstamību

Īsā laikā ar zilajiem graudiņiem saindējas trīs bērni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Nedēļas laikā bērnu slimnīcā nogādāti trīs bērni, kuri guvuši smagus barības vada un elpceļu apdegumus, apēdot zilos graudiņus jeb kālija permanganātu. Bērniem tas var beigties ar invaliditāti un tūkstoš reižu lielāku risku saslimt ar barības vada vēzi.

Tāpēc ārsti vēršas pie vecākiem, lūdzot vēlreiz pārliecināties, vai zāles un sadzīves ķīmijas atrodas bērnam neaizsniedzamā vietā. Noteikti aicina to pārrunāt ar lielākiem bērniem, jo divi no apdegumus guvušajiem ir sešgadnieki, kas ir pietiekami saprātīgi.

Arī ārstiem nav skaidrojuma, kāpēc tik īsā laikā slimnīcā nonākuši tieši ar zilajiem graudiņiem apdedzinājušies bērni. Kopš etiķa esence ir aizliegta, ķīmiskus apdegumus guva vidēji pieci  seši bērni, kuri saindējās ar kanalizācijas tīrāmiem līdzekļiem. Tas, ka trīs mazus pacientus vieno kālija permanganāta ieēšana, ārstus šokē.

Pagaidām vēl nevar pateikt, kā veiksies ar ārstēšanu, bet pastāv ļoti liels risks, ka bērniem būs invaliditāte uz mūžu. Turklāt līdz ar šādu saindēšanos dramatiski pieaug vēža risks.

Kopumā pērn 166 bērni guvuši dažādas ar apdegumiem saistītas traumas. 20 no viņiem aplējušies ar verošu ūdeni, 16 ar karstu tēju, 15 ar karstu kafiju. Ārsti atgādina, ka visi šie smagie apdegumi, kas nozīmē ilgu laiku slimnīcā un sāpīgas pārsiešanas, vienmēr ir un paliek vecāku atbildība – nolikt verdošus šķidrumus tā, lai bērns tam netiktu klāt. Tas pats attiecas uz zālēm un sadzīves ķīmiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti