Īpaši apgrūtināta braukšana Talsu, Tukuma, Dobeles apkārtnē un Bauskas šosejas posmā pie Lietuvas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ceturtdien, turpinoties snigšanai, īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Talsu, Tukuma, Dobeles apkārtnē un Bauskas šosejas posmā pie Lietuvas robežas, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

Pusdienlaikā ap plkst.12.30 visā valsts teritorijā turpinās snigšana, vietām snieg stipri, tāpēc autoceļi ir sniegoti un braukšana pa tiem ir apgrūtināta. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 115 VAS "Latvijas Autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Ļoti apgrūtināta braukšana ir pa Bauskas šoseju (A7) posmā no Dimzukalna līdz Lietuvas robežai, kā arī pa reģionālajiem autoceļiem Talsu, Tukuma un Dobeles apkārtnē. Apgrūtināti braukšanas apstākļi pa galvenās, reģionālās un vietējās nozīmes autoceļiem var būt arī daudzviet citur valsts teritorijā.

Snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti arī pēc uzturēšanas darbu veikšanas, un autovadītāji aicināt plānot papildu laiku ceļā. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. 

Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā – vispirms uz galvenajiem, pēc tam reģionālajiem un vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir pēc iespējas uzlabot braukšanas apstākļus, taču tie nevar novērst ziemu. 

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām.

Ceļi ar grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Pēcpusdienā "Latvijas valsts ceļi" pārstāve Anna Kononova Latvijas Radio pastāstīja, ka lielākajā valsts daļā braukšanas apstākļi ir apmierinoši, bet apgrūtināti braukšans apstākļi ir atsevišķās vietās Dienvidlatgalē, Latvijas centrālajā daļā un atsevišķās vietās Kurzemē.

Vienlaikus īpaši sarežģīti apstākļi ir ap Dobeli un Bausku.  

"Latvijas valsts ceļi" pārstāve Anna Kononova
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Tikmēr policija ceturtdien fiksēja vairāk ceļa satiksmes negadījumu nekā ikdienā, tostarp deviņos negadījumos cieta cilvēki, pastāstīja Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Bagdone.

Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Bagdone
00:00 / 00:33
Lejuplādēt
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti