Panorāma

Haoss un izšķērdība pedagogu apmācībā

Panorāma

Latvijā svin Mātes dienu

Bāreņiem un invalīdiem biļetes jāpērk tomēr nebūs

Invalīdiem, bāreņiem un represētajiem nebūs pašiem jāmaksā par transporta biļetēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Pretēji šonedēļ medijos izskanējušajai informācijai pasažieri ar 100% atlaidi sabiedriskā transportā biļetei arī turpmāk nemaksās par braucienu no saviem līdzekļiem, paziņojumā medijiem skaidro Pārresoru koordinācijas centrs.

Ceturtdien, 8. maijā Valsts sekretāru sanāksmē saskaņošanai izsludinātie trīs noteikumu projekti, kas paredz izmaiņas bezmaksas biļešu saņēmēju identifikācijā, nepareizi interpretēti un  invalīdi, bērni un represētie arī turpmāk nemaksās par biļetēm sabiedriskajā transportā.

Noteikumi pamatā nosaka pakalpojumu sniedzēju savstarpējo informācijas apmaiņu, lai nodrošinātu pakalpojumu to saņēmējiem.

Noteikumu projekti paredz, ka pasažieri, kas saņem braukšanas maksas atlaides, arī turpmāk nemaksā par braucienu sabiedriskajā transportā no saviem privātajiem līdzekļiem, bet izmantos elektronisku identifikācijas līdzekli, kas nodrošina šī pakalpojuma saņemšanu. Šo noteikumu kontekstā braukšana arī turpmāk būs bez maksas no pasažieru viedokļa un tiks segta no valsts un pašvaldību budžetiem, skaidro Pārresoru koordinācijas centrs.

Jaunā sistēma paredz nodrošināt datu apmaiņu, Satiksmes ministrijai (SM) saņemot datus par personām, kurām pienākas braukšanas maksas atvieglojumi, no Labklājības un Iekšlietu ministrijas. Pēc to saņemšanas SM iesniedz šos datus sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un biļešu tirgotājiem. Tādējādi jaunā sistēma automātiski pēc personas datiem identificē to, ka konkrētai personai pienākas braukšanas maksas atvieglojumi.

Ieguvumi no sistēmas ieviešanas paredz atviegloto personu sociālā statusu neizpaušanu sabiedriskajā transportā, biļešu tirdzniecības un klientu apkalpošanas vietās, kā arī precīzu atvieglojumu administrēšanas un personu identificēšanas procesa pārraudzību, pārejot no zaudējumu atlīdzināšanas sistēmas uz kompensācijas sniegšanas sistēmu.

Tas nozīmē, ka atšķirībā no esošās sistēmas, kur no valsts budžeta līdz šim tika atlīdzināti zaudējumi pasažieru pārvadātājiem par nulles biļešu izsniegšanu, turpmāk būs precīza pasažieru uzskaite, izslēdzot negodprātīgu rīcību – gan piemērojot atlaides, gan tās izmantojot.

Sistēma ļaus nodrošināt valsts un pašvaldību budžeta līdzekļu precīzu izlietojumu atbilstoši to paredzētajam mērķim, savukārt ietaupījumu izmantot citiem aktuāliem sabiedrības labklājības jautājumiem.

Pasažieru vienīgā neērtība būtu jauna identifikācijas līdzekļa saņemšana  esošās apliecības vietā, lai to izmantotu valsts vai pašvaldības apmaksāta pakalpojuma saņemšanai.  Taču arī maksa par identifikācijas līdzekli būtu jāsedz valstij vai pašvaldībai, ieteicams, nodrošinot tā piegādi personai.

Lai nodrošinātu jaunās sistēmas ieviešanu ir paredzēts atvērt sistēmu dažādu uzņēmumu izsniegtiem identifikācijas līdzekļiem atbilstoši noteikumos minētajām prasībām – līdzīgi kā tirdzniecības vietās norēķinu termināļi pieņem jebkuras bankas karti.

Aģentūra LETA piektdien vēstīja, ka valdībā iesniegti noteikumu grozījumu projekti par braukšanas maksas atvieglojumiem, kas paredz, ka personām ar pirmo vai otro invaliditātes grupu, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, kā arī bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un politiski represētām personām nāksies sabiedriskā transporta biļeti iegādāties par pilnu maksu un braukšanas izdevumus pēc tam kompensēs Satiksmes ministrija no valsts budžeta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti