Panorāma

Baltkrievijas pierobežā pagarinās ārkārtējo situāciju

Panorāma

Panorāma

Interese par latviešu valodas kursiem Rīgā – milzīga

Interese par latviešu valodas kursiem Rīgā – milzīga

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Jau pirmajā dienā, kad Rīgas dome izsludināja pieteikšanos pašvaldības apmaksātiem latviešu valodas kursiem, tika aizpildītas pilnīgi visas – 600 vietas. Milzīgā interese saistīta gan ar to, ka šajos kursos bez maksas valodu var apgūt arī Rīgā dzīvojošie Ukrainas bēgļi, gan ar to, ka šogad aptuveni 20 000 Krievijas pilsoņu, kuriem iepriekš bijusi Latvijas pilsonība vai nepilsoņa statuss un kuri valodas prasmes līdz šim nav apliecinājuši, latviešu valodas eksāmens ir obligāts.

Mācību centrā "Mensarius" Rīgā pirms nedēļas bija izveidojusies gara cilvēku dzīvā rinda, kas jau no rīta ieradās, lai pieteiktos pašvaldības apmaksātiem latviešu valodas kursiem. Tiem varēja pieteikties Rīgā deklarētie iedzīvotāji, kā arī Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri apmetušies galvaspilsētā.

Apmācību centrā neatminas, kad vēl rīdzinieku interese par latviešu valodas apmācībām būtu bijusi tik liela. Cilvēki vēl šodien turpina zvanīt un nāk interesēties uz vietas.

"Faktiski šis bija pirmais gads, kad mums plkst.12 pieteikšanās principā bija noslēgusies pirmajā dienā," stāstīja centra "Mensarius" valdes priekšsēdētāja Linda Miezīte.

Vislielākā interese ir par valodas pamata līmeņa augstāko A2 pakāpi. Šādā pakāpē valodas pārbaude šogad jākārto 20 000 Krievijas pilsoņu, kuriem iepriekš bijusi Latvijas pilsonība vai nepilsoņa statuss un kuri līdz šim valodas prasmes nav apliecinājuši.

"Šobrīd mums ir pāri par 150 pieteikumu tieši no A1 uz A2 līmeni. Mums pieteikumos ir arī laiks, kad cilvēks ir pieteicies. Tur ir no plkst.9 līdz 9.20 vairāk nekā 50 pieteikumu. Tieši uz A2 līmeni, un tur ir ļoti daudz pretendentu," atklāja Miezīte.

"Mensarius" ir tikai viena no vietām, kas organizē apmācības. Rīgā tādas ir vairākas, un arī tajās interese – ļoti liela.

"Šoreiz bija tas gadījums, kad tiešām dažu stundu laikā pavasara grupas tika nokomplektētas. Un vietas tika aizpildītas. Tās ir 600 vietas. Protams, šogad tiek novērota interese arī no tiem Krievijas iedzīvotājiem, kuriem jānokārto eksāmens līdz rudenim," pastāstīja Rīgas domes pārstāve Irina Vasiļjeva.

Kopā Rīgas domei šie kursi izmaksās vairāk nekā 98 500 eiro. Plānots, ka tie sāksies mēneša beigās. 

Tiem Krievijas pilsoņiem, uz kuriem attiecas likuma grozījumi un kuri vēlas turpināt šeit uzturēties, eksāmens jānokārto līdz rudens sākumam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti