Inspektori: Kurzemes dienvidos piekrastes kāpas vairāk izbraukā Lietuvas iedzīvotāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Dienvidkurzemes novada pašvaldības policija šovasar pieņēmusi darbā papildspēkus piekrastes kāpu izbraukātāju kontrolei. Izveidojot jauno novadu, kontrolējamā teritorija gar jūru jau sasniegusi gandrīz 100 kilometrus. Pārsvarā pieķer tūristus no Lietuvas, kuri pamanījušies iebraukt dabas lieguma teritorijā. Inspektori uzsvēra, ka Latvijas iedzīvotāji kļuvuši apzinīgāki.

Inspektori: Kurzemes dienvidos piekrastes kāpas vairāk izbraukā Lietuvas iedzīvotāji
00:00 / 05:29
Lejuplādēt

Dienvidkurzemes novada pašvaldības policijas darbinieki parādīja vietu, kur šovasar dedzināts ugunskurs kāpu mežā pavisam netālu no jūras. Ugunskurs dedzināts neatļautā vietā, bet vismaz ir uzbērtas virsū smiltis, lai uguns dzirksteles nepārmestos uz šobrīd ļoti sauso un izkaltušo priežu mežu. Turklāt pārkāpums pagājušā nedēļas nogalē fiksēts Papes dabas parkā.

„Ļoti tuvu jūrai. Papes dabas parkā šajā vietā tika novietotas četras automašīnas ar lietuviešu numuriem. Tie bija Lietuvas iedzīvotāji, kuri bija sacēluši telti te mazliet tālāk krasta kāpu aizsargjoslā. Automašīnām tika uzlikts minimālais sods 30 eiro. Pašus automašīnu īpašniekus izdevās atrast pludmalē, viņiem tika izteikts brīdinājums par teltīm. Viņi to ņēma vērā, un 15 minūšu laikā telšu pilsētiņa bija noņemta un automašīnas tika aizbrauktas projām. Pārkāpums tika novērsts. Kāpu mežā dedzināts arī ugunskurs, taču nebija skaidrs, kurš to dedzināja. Papes dabas parkā to darīt nav atļauts, un nedrīkst tā būt, tā ir arī ugunsbīstamība,” pastāstīja Dienvidkurzemes novada pašvaldības policijas inspektors Silvers Veiss.

Piejūras kāpu zona Dienvidkurzemes novadā.
Piejūras kāpu zona Dienvidkurzemes novadā.

Apmeklējot Papes dabas parku, Latvijas Radio ceļā sastapa inspektorus, kuri tikko veikuši pārbaudi un apsekojuši Papes dabas parka teritoriju.

Inspektors Jānis Sēlis pastāstīja par to, kāda ir bijusi situācija šajā reizē: „Tika apsekots Bernātu dabas parks un arī Papes dabas parks. Papē konstatēts viens pārkāpums, ir uzlikts naudas sods 30 eiro. Automašīna bija iebraukusi dabas parka teritorijā, nobraukusi no ceļa, mašīna bija novietota uz zemsedzes, pārkāpjot Ministru kabineta noteikumus. Visur, kur braucam iekšā, redzams, ka tas ir dabas parks, ja braucam atpūsties, tad tomēr jānoskaidro, vai šajā valstī var te braukt vai nedrīkst.”

Papes dabas parkā daudzi īpašumi un viesu mājas pieder Lietuvas iedzīvotājiem. Arī konkrētais ceļš, kur sastapts inspektors, atrodas blakus viesu mājai – līdz ēkai braukt drīkst, taču tālāk jau jādodas ar kājām.

„Pieļauju, ka Latvijas iedzīvotāji palikuši likumapzinīgāki un ievēro šos dabas parka lieguma noteikumus.

Bet Lietuvas iedzīvotāji ļoti aktīvi pārkāpj. Viņi tiek arī vairāk sodīti un brīdināti.

Pamatsods ir 30 eiro, tas ir minimums. Lai sodītu bargāk, ir jāuzsāk lietvedība,” pastāstīja inspektors Guntis Grantiņš.

Pieķert klātienē pārkāpējus ne vienmēr izdodas, jo pārsvarā viņi devušies prom no savām automašīnām. Lai piekrastē šajā vasarā varētu intensīvāk apsekot dabas lieguma teritorijas, Dienvidkurzemes novada pašvaldības policija aicinājusi darbā papildspēkus. 

„Mums ir ļoti gara pludmales teritorija, Dienvidkurzemē aptuveni 94 km. Saņemam daudz sūdzību par to, ka cilvēki izbraukā kāpas, braukā pa dabas parkiem. Ar esošiem spēkiem nebija iespējams to visu izkontrolēt, tāpēc bija jāmeklē risinājums – pieņemt uz vasaras sezonu papildu darbiniekus. Meklējām septiņus, pieteicās trīs, darbā pieņēmām divus. Iedzīvotāji visvairāk sūdzas par Papi un Bernātiem, mazāk par Jūrmalciemu un vēl retāk par Ziemupi līdz Pāvilostai,” pastāstīja Dienvidkurzemes pašvaldības policijas vecākais inspektors Andris Pavlovs.

Policijas darbinieki pastāstīja, ka pēdējā laikā ir uzlabojusies situācija ar kvadricikliem: „Nav manīts, ka tā apzināti izbraukā. Iepriekšējos gados bija gan motociklisti, gan kvadriciklisti.”

Kopīgā reidā ar robežsargiem Dienvidkurzemes novada policisti Papē un Jūrmalciemā pārbaudīja Lietuvas pilsoņu automašīnu dokumentus. Arī šajā reidā izteikti vairāki brīdinājumi. Pašvaldības policijas darbinieki veic reidus arī kopā ar Vides dienesta inspektoriem, un nesen vienam Lietuvas pilsonim par kāpu izbraukāšanu uzsākta administratīvā lietvedība.

Tāpat reidos tiek izmantots drons, kas ļauj ātrāk un efektīvāk fiksēt pārkāpumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti