Iniciatīvu par Latvijas Krievu savienības darbības pārtraukšanu vērtēs Nacionālās drošības komisija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeima nolēma kolektīvo iesniegumu “Par vienotu sabiedrību bez Latvijas Krievu savienības” nodot Saeimas Nacionālās drošības komisijai tālākai izvērtēšanai.

Iniciatīvu parakstījuši 10 168 pilsoņi, un tajā parlaments aicināts pārtraukt Latvijas Krievu savienības kā politiskās partijas darbību.

Viņuprāt, Latvijas Krievu savienības politiskās darbības aizliegšanu Latvijā ievērojami mazināsies Latvijas valstiskuma ienaidnieku spēja šķelt sabiedrību, Krievijas bruņoto spēku slavināšana, kara romantikas sludināšana, kā arī Putina asiņainā režīma ietekme Latvijā.

Šopavasar pieņemtās izmaiņas Politisko partiju likumā noteic, ka partijām ir aizliegts vērsties pret Latvijas vai citu demokrātisku valstu neatkarību, teritoriālo nedalāmību un valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu. Iesniegumu skatot, deputātiem ir pilnvaras to nosūtīt prokuratūrai, kas var celt prasību tiesā par partijas darbības izbeigšanu.

Valsts drošības dienests turpina sekot līdzi Latvijas Krievu savienības aktivitātēm un kopš Politisko partiju likuma grozījumiem pārkāpumus vēl nav fiksējusi, iepriekš norādīja Valsts drošības dienesta priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus.

Iepriekš Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, skatot šo kolektīvo iesniegumu, aicināja to nodot Saeimas Nacionālās drošības komisijai tālākai izvērtēšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti