4. studija

Jauns un vērtīgs elektroniskais pakalpojums vai kārtējais krāpnieku kantoris?

4. studija

Kad tiks uzlabots dzīvībai bīstamais Tīraines pagrieziens?

Latvijas Infektoloģijas centrs gatavojas nopietnai gripas epidēmijai

Infektoloģijas centrs: Gripas epidēmija šajā sezonā varētu būt nopietna

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Šobrīd Latvijā ir jau reģistrēti pirmie saslimšanas gadījumi ar gripu, un Latvijas Infektoloģijas centrs pieļauj, ka gripas epidēmija varētu sākties novembrī un tā varētu būt nopietna, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Latvijas Infektoloģijas centra vadītāja Baiba Rozentāle atzina, ka “nākamās sezonās varētu būt diezgan liela gripas epidēmija”.

Arī Pasaules Veselības organizācija, ievērojot gripas vīrusus, kas ir ļoti viltīgi savā mainībā, prognozē, ka gripas epidēmija varētu būt nopietna. Tas nozīmē arī skaitliski vairāk oacientu, un - jo vairāk slimo, jo vairāk ir smago formu, norādīja Rozentāle.

Pērn gripa paņēma 86 cilvēku dzīvību. Viņi neesot bijuši vakcinējušies, un saslimšana nākusi ar ārkārtīgi smagām komplikācijām. Tā kā gripas vīrusa cirkulācija Latvijā ir sākusies, mediķi iesaka vakcinēties vismaz tiem, kuri ir tā saucamajā riska grupā - cilvēkiem ar plaušu, aknu, nieru, sirdsslimībām, imūnās sistēmas vājumu, grūtniecēm un bērniņiem līdz 5 gadiem, cilvēkiem, kas ir vecāki par 60 gadiem.

Vairākām riska grupām valsts kompensē vakcināciju 50% apmērā, bērniem līdz 2 gadu vecumam un grūtniecēm - 100% apmērā.

“Pārsvarā visus gadus tas, kas ir iekļauts gripas vakcīnas sastāvā, tie vīrusi arī ir cirkulējuši. Ir bijuši arī gadi, kad kāds papildus radies. Skaidrs, ka vakcinētam cilvēkam iespēja saslimt ir ļoti minimāla,” norādīja Rozentāle.

Gripas slimnieki pārsvarā ārstējas mājās, slimnīcās nonāk tikai tie, kuri cieš no komplikācijām, piemēram, plaušu karsoņa. Tāpēc medicīnas iestādes jau savlaicīgi lemj, kā pārprofilēties, lai būtu gatavas epidēmijai.

Infektoloģijas centrā tiks pārveidotas trīs nodaļas, piemēram, 4. nodaļa, kurā šobrīd ārstējas hepatīta slimnieki.

Rozentāle uzsvēra - gripa nav sīkums. Arī vakcīnas popularizēšanu nevajadzētu uzskatīt par lētu reklāmas triku. Viņa skarbi noteic - ja kāds no tiem 86 cilvēkiem, kurus Latvija zaudēja gripas vīrusa dēļ, būtu vakcinējušies, viņi, visticamāk, šobrīd būtu dzīvi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti