Imantā ūdensvada pārbūves dēļ gaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pašvaldības uzņēmums "Rīgas ūdens" no pirmdienas, 8. augusta, sāks vērienīgu ūdensvada pārbūvi Imantā, Jūrmalas gatves posmā no Zolitūdes ielas līdz Imantas 7. līnijai. Šo darbu laikā Jūrmalas gatvē būs ievērojami satiksmes ierobežojumi, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Projektu plānots realizēt vairākos posmos. No 8. augusta darbi sāksies Jūrmalas gatves posmā starp Zolitūdes ielu un ēku Nr. 80a, kas ilgs aptuveni divus mēnešus. Tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme, izņemot operatīvā un sabiedriskā transporta kustību. Būvdarbu veicējiem uzdots nodrošināt ceļa zīmju izvietošanu, kā arī iedzīvotāju un uzņēmumu, kuri atrodas minētajā posmā, transportlīdzekļu piebraukšanu pie dzīvesvietas vai uzņēmuma.

Kopumā Jūrmalas gatves posmā no Zolitūdes ielas līdz Imantas 7. līnijai plānots izbūvēt ūdensvada tīklu 2,3 kilometru garumā. Darbi tiks pabeigti 2023. gadā. Projektu realizēs SIA "Rovlan Group", un tā kopējā summa ir 1,6 miljoni eiro.

Ūdensvada tīkla pārbūve nepieciešama energoefektīvas, kvalitatīvas, drošas un sakārtotas ūdensapgādes sistēmas izveidei Imantas un Beberbeķu apkaimēs, norādīja pašvaldībā.

Šī projekta laikā tiks pārbūvēts ūdensvada tīkls Jūrmalas gatvē, likvidējot divus esošos cauruļvadus un izbūvējot pilnībā jaunu tā saucamo zemspiediena ūdensvadu, kas nodrošinās savienojumu arī ar šobrīd būvniecības stadijā esošajiem ūdensapgādes tīkliem Imantas un Beberbeķu apkaimēs. To būvniecība notiek Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projektā "Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 5. kārta".

Pie jaunizbūvētā ūdensvada tiks pārslēgti esošie SIA "Rīgas ūdens" klienti, kuriem nav nepieciešamības pēc paaugstināta spiediena ūdensapgādes sistēmā. Lai nodalītu augstspiediena un zemspiediena ūdens piegādes zonas, tiks likvidēti ūdensvadu posmi Kurzemes prospekta krustojumos ar Slokas un Mazās Zolitūdes ielām. Paredzēts arī izbūvēt jaunu ūdensvada šķērsojumu ar dzelzceļu, savienojot ūdensapgādes tīklus Platones ielā ar šobrīd būvniecības stadijā esošajiem inženiertīkliem Pureņu ielā. Labākai ūdensapgādes tīkla vadībai tiks izbūvēti arī divi komunikāciju mezgli ar plūsmas mērītājiem un tiem nepieciešamie elektroapgādes tīkli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti