Ilūkstes VUGD saņem pirmo jauno transportlīdzekli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai modernizētu autoparku, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir saņēmis valsts finansējumu 15,4 miljonu eiro apmērā specializēto ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei. Lielākās problēmas dienestā šobrīd rada nepietiekamais autocisternu skaits. Turklāt 40% no autocisternām ir ekspluatācijā vairāk nekā 20 gadus. Pirmie mūsdienīgo un VUGD darbā vajadzīgo transportlīdzekli saņēma glābēji Ilūkstē.

Ilūkstes VUGD saņem pirmo jauno transportlīdzekli
00:00 / 04:25
Lejuplādēt

Aizvadītajās brīvdienās jaunais, modernais, vizuāli pamanāmais, mūsdienu drošības prasībām atbilstošais un spēcīgais pilnpiedziņas "Mercedes Benz Unimog" jau bija gatavs sākt darbu Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2. daļas Ilūkstes postenī.

""Mercedes Benz Unimog" ir tieši paredzēta bezceļiem, mežiem un purvainām vietām, gan arī pa sniegu braucot. Būs vēl lielāka iespēja uz kaut kurieni aizbraukt," pastāstīja posteņa komandieris Andrejs Skripko.

VUGD Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2.daļas Ilūkstes posteņa komandieris Andrejs Skripko
VUGD Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2.daļas Ilūkstes posteņa komandieris Andrejs Skripko

Tehnikas vienība ir pilnībā aprīkota un ar labu dzēšanas jaudu. "Ekipēta labi, ar jaunu aprīkojumu, ar augstas ražības motorsūkni, te ir 3 tonnas ūdens muca un 100 litru muca putu koncentrātam. Ražība šim sūknim ir līdz 3000 litriem minūtē. Pēc mūsdienu tehnoloģijām tas ir ļoti daudz. Ļoti labi aprīkota mašīna," priecājas Skripko.

Kopumā šī gada laikā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta galvenokārt teritoriālo struktūrvienību posteņos nonāks 30 šādi jauni transportlīdzekļi.

"Tā ir pirmā mašīna ne tikai pie mums, bet arī visā Latvijā. Mums paveicās – mēs saņēmām pirmie tādu mūsdienīgu mašīnu," zināja teikt Skripko.

Tas, ka Latgale ir pirmā, nav nejauši. Autoparks noveco, un vecās mašīnas iziet no ierindas. "Mūsu autoparks ir tādā stāvoklī, ka mēs izmantojam vēl vecos padomju laiku "ZIL". Diemžēl rezerves daļas tiem "ZIL" arī grūti atrast, tāpēc šīs mašīnas biežāk stāv pie žogiem, nevis izbrauc uz notikumiem. Bet mums ir jāpilda sava funkcija, un mums ir ļoti vajadzīgas tādas jaunas, mūsdienīgas mašīnas, kuras brauc ātrāk nekā vecie labie "ZIL"," sacīja Latgales reģiona brigādes komandieris Česlavs Šmuksts.

VUGD Latgales reģiona brigādes komandieris Česlavs Šmuksts
VUGD Latgales reģiona brigādes komandieris Česlavs Šmuksts

Jaunā pilnpiedziņas mašīna ar aprīkojumu un vietu skaitu arī ir vairāk paredzēta tieši lauku apvidiem. "Mašīnā ir paredzētas vietas tikai trim ugunsdzēsējiem, posteņos tieši dežurē pa trim cilvēkiem. Tāpēc tā paredzēta vairāk posteņiem, nevis lielām pilsētām. Tā ir pilnpiedziņas mašīna, kura paredzēta braukšanai tieši pa bezceļiem," skaidroja Latgales reģiona brigādes komandieris.

Arī izsaukumu tieši uz lauku apvidiem, pa bezceļiem Latgalē konkrētos periodos ir vairāk nekā citviet, zināja teikt Šmuksts. "Izbraukumu mums vairāk ir pavasaros. Lauki pie mums ir mazāk apstrādāti nekā pārējā Latvijas teritorijā, tāpēc kūlas ugunsgrēku diemžēl pie mums ir vairāk nekā citos Latvijas reģionos. Pie mums maiņā ir trīs cilvēki, bet kopā ar mani postenī Ilūkstē strādā 14 cilvēki," pastāstīja brigādes komandieris.

Ilūkstes apkaimē Sēlijas pusē, kurā uz izsaukumiem dosies jaunais transportlīdzeklis, ir pietiekami plaša teritorija, ko apkalpo Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2. daļas Ilūkstes postenis.

To, ka izsaukumu tiešām ir daudz, apliecināja posteņa komandieris Andrejs Skripko: "Mūsu teritorija ir diezgan liela – tas ir viss bijušais Ilūkstes novads. Tikai līdz Subatei un vēl uz priekšu no posteņa uz vienu pusi sanāk pāri par 50 kilometriem. Pārsvarā izsaukumi ir pavasarī, kad notiek kūlas ugunsgrēki, un ziemā, kad sākas [degt] sodrēji, jo diemžēl iedzīvotāji reti tīra savus skursteņus, neseko tiem. Arī neuzmanīga apiešanās ar uguni dzīvokļos, šķūņi, mājas deg."

Pluss jaunajai mašīnai ir arī degvielas patēriņš, kas šodienas apstākļos ir būtiski. "Mēs tagad pārejam uz dīzeļmotoriem, kuriem ir daudz ekonomiskāks degvielas patēriņš nekā tiem vecajiem benzīna motoriem," norādīja Skripko.

VUGD Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2.daļas Ilūkstes postenis, 2022.gada augusts.
VUGD Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2.daļas Ilūkstes postenis, 2022.gada augusts.

Līdz gada beigām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta lauku vienības saņems vēl 29 šādas paaugstinātas caurgājamības autocisternas "Mercedes Benz Unimog" 4x4 un 11 "Iveco" autocisternas, kas vairāk piemērotas struktūrvienībām pilsētās. Tam kopumā atvēlēti gandrīz 15,5 miljoni eiro.

Pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadības aprēķiniem, lai nodrošinātu dienesta pamatfunkciju izpildi un reaģēšanas spēju saglabāšanu, arī turpmāk šim mērķiem ir nepieciešams papildu finansējums, lai gadā iegādātos 36 jaunus speciālos transportlīdzekļus.

Jaunais transportlīdzeklis VUGD Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2.daļas Ilūkstes postenī, 2022....
Jaunais transportlīdzeklis VUGD Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2.daļas Ilūkstes postenī, 2022.gada augusts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti