Ikšķiles skola zaudē strīdā par veģetāru uzturu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 2 mēnešiem.

Administratīvā apgabaltiesa ceturtdien, 29. martā, noraidīja Ikšķiles Brīvās skolas prasību atcelt Pārtikas un veterinārā dienesta lēmumu izglītības iestādi sodīt par tikai veģetāru pusdienu pasniegšanu.

Tiesa vērtēja, vai skola, neiekļaujot izglītojamo nedēļas ēdienkartē vismaz 200 gramus liesas gaļas vai zivju, ir pārkāpusi izglītojamo uztura normu prasības.

Spriedumā apelācijas tiesa nepiekrita skolai, ka noteiktās uzturu normu prasības ierobežo bērnu un viņu vecāku pamattiesības izvēlēties pārliecībai un uzskatiem atbilstošu uzturu.

Administratīvās apgabaltiesas pārstāvis Sandis Zellis par veģetāru uzturu Ikšķiles skolā
00:00 / 00:52
Lejuplādēt
“Apgabaltiesas ieskatā tieši ārstniecības personas, piemēram, ģimenes ārsts, individuāli novērtējot katra bērna veselības stāvokli, ir kompetents izvērtēt, vai veģetārs uzturs bērnam ir ieteicams un atbilstošs,” saka Administratīvās apgabaltiesas pārstāvis Sandis Zellis.

Tiesas ieskatā tieši šāds risinājums ir bērna interesēs.

Par šo spriedumu vēl var iesniegt kasācijas sūdzību.

Ziņots, ka Ikšķiles Brīvās skolas un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) strīdā par veģetāru uzturu skolā iepriekš uzvarēja mācību iestāde. Administratīvā rajona tiesa toreiz atzina, ka prasība katru nedēļu iekļaut 200 gramu liesas gaļas vai zivs Ikšķiles Brīvās skolas pusdienu ēdienkartē nav pamatota un samērīga ar leģitīmo mērķi bērniem nodrošināt veselīga un līdzsvarota uztura lietošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti