Ikšķiles skola zaudē strīdā par veģetāru uzturu

Administratīvā apgabaltiesa ceturtdien, 29. martā, noraidīja Ikšķiles Brīvās skolas prasību atcelt Pārtikas un veterinārā dienesta lēmumu izglītības iestādi sodīt par tikai veģetāru pusdienu pasniegšanu.

Tiesa vērtēja, vai skola, neiekļaujot izglītojamo nedēļas ēdienkartē vismaz 200 gramus liesas gaļas vai zivju, ir pārkāpusi izglītojamo uztura normu prasības.

Spriedumā apelācijas tiesa nepiekrita skolai, ka noteiktās uzturu normu prasības ierobežo bērnu un viņu vecāku pamattiesības izvēlēties pārliecībai un uzskatiem atbilstošu uzturu.

Administratīvās apgabaltiesas pārstāvis Sandis Zellis par veģetāru uzturu Ikšķiles skolāZane Mače
  “Apgabaltiesas ieskatā tieši ārstniecības personas, piemēram, ģimenes ārsts, individuāli novērtējot katra bērna veselības stāvokli, ir kompetents izvērtēt, vai veģetārs uzturs bērnam ir ieteicams un atbilstošs,” saka Administratīvās apgabaltiesas pārstāvis Sandis Zellis.

  Tiesas ieskatā tieši šāds risinājums ir bērna interesēs.

  Par šo spriedumu vēl var iesniegt kasācijas sūdzību.

  Ziņots, ka Ikšķiles Brīvās skolas un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) strīdā par veģetāru uzturu skolā iepriekš uzvarēja mācību iestāde. Administratīvā rajona tiesa toreiz atzina, ka prasība katru nedēļu iekļaut 200 gramu liesas gaļas vai zivs Ikšķiles Brīvās skolas pusdienu ēdienkartē nav pamatota un samērīga ar leģitīmo mērķi bērniem nodrošināt veselīga un līdzsvarota uztura lietošanu.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti