Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja amatam izraugās Dmitriju Kaļinu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) vadītāja amatam izraudzīts Olaines cietuma (Latvijas cietumu slimnīcas) priekšnieks Dmitrijs Kaļins, kurš uzvarēja konkursā uz amatu.

Kaļins līdz šim ir veicis Olaines cietuma priekšnieka pienākumus. Tai skaitā konkursa uzvarētājs no 2015. līdz 2016. gadam bijis arī būvdarbu koordinators Norvēģu finanšu instrumenta projektā un organizējis būvdarbu procesus jaunas nodaļas izveidei Olaines cietumā. Savukārt no 2019. gada Kaļins koordinējis Norvēģijas finanšu instrumenta projektu ar mērķi Olaines cietuma teritorijā izveidot jaunu Ieslodzījuma vietu pārvaldes speciālistu mācību centru. No 2020. gada Kaļins pārstāv Latvijas Ieslodzījumu vietu pārvaldi “EuroPris” organizācijas darba grupā. 

Kaļins Latvijas Lauksaimniecības universitātē ir ieguvis profesionālās augstākās izglītības diplomu un darba aizsardzības vecākā speciālista kvalifikāciju, kā arī ieguvis bakalaura grādu inženierzinātnēs.

Kaļins izraudzīts augstajam amatam konkursa kārtībā. Konkursa uzvarētājs ir saņēmis arī apstiprinājumu no tieslietu ministra Jāņa Bordāna ("Konservatīvie"), ar kuru amata pretendentam norisinājās pārrunas konkursa ceturtajā kārtā un kurš nolēmis virzīt Ministru kabinetā jautājumu par Kaļina apstiprināšanu amatā.

Ministrs paudis pārliecību, ka pretendentu atlases procesā Kaļins ir apliecinājis zināšanas valsts pārvaldes iestāžu pārvaldībā, tai skaitā izpratni par personāla un finanšu vadības procesiem, kā arī prasmes stratēģiskajā plānošanā. “Esmu drošs, ka jaunais vadītājs, balstoties uz tiesiskuma vērtībām, spēs nodrošināt Latvijas cietumu sistēmas attīstību un realizēt praksē Eiropas vērtībām atbilstošas sodu izpildes sistēmas uzdevumus,” uzsvēra Bordāns.

Konkurss uz amatu izsludināts pagājušā gada novembrī. Pieteikumus konkursā iesniedza pieci pretendenti, otrajā kārtā uz amatu izvirzīti trīs no pretendentiem, bet dalībai trešajā kārtā izvirzīts tikai viens pretendents.

Kandidātu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs, Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Valsts drošības dienesta priekšnieka vietnieks Andris Rapiņš, TM parlamentārā sekretāre Ilona Kronberga, TM Valststiesību departamenta direktore Sanita Armagana un TM Personālvadības departamenta direktore Airisa Auzāne.

Kā liecina paziņojums par konkursa izsludināšanu, vakancei noteikts mēneša atalgojums 3273 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas.

Kā ziņots, pagājušā gada oktobrī IeVP priekšnieces amatu atstāja ģenerāle Ilona Spure, kura pirms pilnvaru termiņa beigām nolēmusi doties izdienas pensijā.

2018.gada aprīlī valdība Spuri iecēla pārvaldes priekšnieces amatā uz vēl vienu termiņu. Spurei amata termiņš bija paredzēts līdz 2023.gada 18.jūlijam.

IeVP ir TM pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde. Pārvaldes funkcijas ir apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes nodrošināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti