Rīta intervija

Bijusī finanšu ministre Dana Reizniece Ozola par finansēm un budžeta veidošanu

Rīta intervija

RD Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane

Studijā Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs

IeM valsts sekretārs: Ķuzis nodrošinājis uzrāvienu Valsts policijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pēc iekšlietu ministra Sanda Ģirģena ("KPV LV") kritikas par Valsts policijas darbu tās vadītājs Ints Ķuzis pēdējā laikā ir darījis visu, lai šajā iestādē nodrošinātu uzrāvienu attīstībā, šādu viedokli Latvijas Radio pauda Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

IeM valsts sekretārs atzina, ka ir problēmas ar pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti. Tāpēc arī Valsts policijas vadītājs ir rīkojies – ir apstiprināts plāns ar pasākumiem, kas policijā ir jāveic īstermiņā.  Paralēli tam ministrijā notiek strukturālo reformu process, kā ietvaros tiek definēta gan Valsts policijas, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vīzija.

Uz jautājumu, vai ministrija šobrīd uzticas Valsts policijas vadītājam, Trofimovs sacīja: "Šobrīd mēs redzam, ka Valsts policijas priekšnieks it īpaši pēdējā periodā ir darījis visu, lai nodrošinātu to, ka policijai ir uzrāviens, attīstot šo iestādi."

Trofimovs uzsvēra, ka policijā ir izveidota pārmaiņu komanda un dažādos formātos tiek apspriesti gan stratēģiskie, gan operacionālie jautājumi – arī izmeklēšanas kvalitātes celšana, darbinieku apmācība un personāla piesaiste, materiāltehniskais nodrošinājums.

"Redzam, ka policijas priekšniekam ir redzējums par šiem jautājumiem, tāpēc mums ir ļoti lietišķa sadarbība."

Runājot par situāciju iekšlietu sistēmā kopumā un nākamā valsts budžeta gaidāmo ietekmi uz to, IeM valsts sekretārs pauda viedokli, ka iekšlietu budžeta projekts risinās akūtākās nozares problēmas, tostarp atlīdzību palielināšanu.

Pēc Trofimova teiktā, iekšlietu sistēmā vairāk nekā 6000 cilvēku bruto atlīdzība nesasniedz 900 eiro, tāpēc atalgojuma palielināšana būšot IeM prioritāte arī nākamajos gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti