Iekšlietu jomas darbinieku algu ik gadu cels vidēji par 141 eiro; novirzīs vairāk nekā 27 miljonus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ik gadu iekšlietu jomā nodarbinātajiem un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm atalgojumu cels vidēji par 141 eiro. To paredz 19. aprīļa valdības lēmums. 

Valdība atbalstīja finansējuma palielināšanu atlīdzībai 27 528 335 eiro apmērā Iekšlietu ministrijas un Tieslietu ministrijas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm. Valdība atbalstīja arī atlīdzības palielināšanu un papildu četru amata vietu izveidi Iekšlietu ministrijas Informācijas centrā, lai stiprinātu personāla resursus kiberdrošības jomā.   

Finansējuma palielinājums atlīdzībai Iekšlietu ministrijas un Tieslietu ministrijas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm 2023. gadā un turpmāk ik gadu plānots 27 528 335 eiro apmērā. Savukārt finansējuma palielināšana un papildu četru amata vietu izveidei Iekšlietu ministrijas Informācijas centrā  2023. gadam un turpmāk ik gadu paredzēta 621 152 eiro apmērā, palielinot ministriju bāzes izdevumus 2023., 2024. un 2025. gadam par 28 149 487 eiro, tai skaitā Iekšlietu ministrijai par  24 611 551 eiro  un Tieslietu ministrijai par  3 537 936 eiro. 

Vidējais mēnešalgas palielinājums amatpersonām paredzēts vidēji 10% katru gadu, salīdzinot ar bāzes izdevumiem mēnešalgām 2022. gadā.        

Iekšlietu ministre Marija Golubeva (“Attīstībai/Par!”) preses konferencē pēc valdības sēdes norādīja, ka saskaņā ar valdības lēmumu no 2023. gada atalgojums vidēji palielināsies par 141 eiro mēnesī un atalgojuma palielināšana nepieciešama, lai panāktu motivāciju iekšlietu dienestos un uzlabotu dienestu darba kvalitāti. 

“Šis finansējums ir ļoti nozīmīgs ieguldījums valsts iekšējās drošības stiprināšanā. Gan Baltijas reģionā, gan Latvijā arvien pieaug ģeopolitiskie riski, un mums ir jāstiprina mūsu dienestu atalgojums un kapacitāte kopumā. Nozīmīgi arī, ka šis palielinājums nav tikai uz nākamo gadu, – mēs turpināsim palielināt atalgojumu vidēji par 10% katru gadu,” uzsvēra iekšlietu ministre.

Ņemot vērā otrdienas vadības lēmumu, IeM arī virzīs grozījumus valdības noteikumos, kas regulē amatpersonu mēnešalgu un speciālo piemaksu noteikšanas kārtību, kā arī mēnešalgu grupām noteiktos minimālos un maksimālos apmērus, atbilstoši precizējot mēnešalgu skalu.

Grozījumu projekta sākotnējās ietekmes novērtējuma ziņojumā tiks ietverti detalizēti aprēķini par mēnešalgu pieaugumu sadalījumā pa mēnešalgu grupām, kā arī aprēķini par citu atlīdzības veidu pieaugumu.

Iekšlietu nozares iestāžu – Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Iekšējās drošības biroja, Valsts policijas koledžas, Valsts robežsardzes koledžas, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm

konkurētspējīgas atlīdzības nodrošināšana ir viens no svarīgākajiem jautājumiem stabilam un ilgtspējīgam dienestam, kas motivē amatpersonas uzsākt un turpināt dienestu, un ir garants valsts iekšējās drošības stiprināšanā, informēja Iekšlietu ministrijā.

Atalgojuma palielināšanas nepieciešamību ietekmē arī tādi būtiski faktori kā augsts korupcijas risks, noteiktie ierobežojumi dienesta laikā, pastāvīga psihoemocionālā spriedze, kā arī paaugstinātas prasības veselībai un fiziskajai sagatavotībai.  Nepieciešamību risināt atlīdzības jautājumu nosaka arī negatīvā tendence amatpersonu vakanto amatu skaitā, kuru īpatsvars dienestos ik gadu palielinās. 

Tikmēr Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā identificējis paaugstinātas intensitātes kiberuzbrukumu riskus kritiskajai infrastruktūrai jeb lielākajai daļai centra uzturēto risinājumu, kas var radīt drošības incidentu krasu pieaugumu – gan papildu slodzi to identificēšanā un izmeklēšanā, gan papildu infrastruktūras resursus informācijas uzkrāšanai un apstrādei, norādīja ministrijā. Centrs pēdējos gados ir modernizējis infrastruktūra, taču pietiekošā skaitā nav pieejams kvalificēts personāls. Tādēļ nepieciešams papildus piesaistīt un apmaksāt četrus kiberdrošības speciālistus un nodrošināt darba tirgum atbilstošu atlīdzību esošajiem astoņiem vadošajiem centra speciālistiem, atzīmēja ministrijā. 

Jautājums par pakāpenisku atlīdzības palielinājumu 2024. gadam un turpmākajos gados Iekšlietu ministrijas un Tieslietu ministrijas institūcijās nodarbinātajiem un tam nepieciešamo papildu finansējumu tiks skatīts valdībā 2023. gada valsts budžeta likumprojekta un 2023., 2024. un 2025. gada vidēja termiņa budžeta likumprojekta sagatavošanas procesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti