Pusdiena

Pusdiena 28.10.2018

Pusdiena

Jauns trieciens Vācijas kancleres Angela Merkeles valdības koalīcijai

Aizkavējušās būvniecības dēļ Jelgavā uz nenoteiktu laiku slēgts bērnudārzs

Ieilgušo būvdarbu dēļ Jelgavā uz nenoteiktu laiku slēgts bērnudārzs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādei "Sprīdītis" pēc ēkas rekonstrukcijas bija jābūt pieejamai šogad septembrī. Tomēr būvniecības darbi ievilkušies, un šobrīd vairāk nekā 200 bērnu ir spiesti apmeklēt citas pilsētas pirmsskolas iestādes. Vecāki norāda, ka tur bērniem jādzīvo šaurībā, bet vēl vairāk par to viņus satrauc neziņa – kad varēs atgriezties savā ierastajā mācību vietā? Tikmēr dome lemj, kā par darbu grafika nepildīšanu būvnieku sodīt.

Pagājušajā piektdienā, kad Latvijas Radio apmeklē Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādi "Sprīdītis", tās teritorijā joprojām norit būvniecības darbi. Skola ieskauta ar celtniecības žogu, vienā pusē traktors rok zemi, citā strādnieki pabeidz klāt jumtu un siltināt fasādi. Arī iekštelpās rosās strādnieki. Bērni šeit nevar uzturēties, tādēļ tie sadalīti pa citām Jelgavas izglītības iestādēm. Tikmēr vecākiem ir neziņa, kad to atvases varētu atgriezties savā skolā.

"Un katru reizi, kā mēs zvanījām, vienkārši pārcēla, mums nekādas garantijas vairs vispār nedod. Pat līdz maijam mums nesaka, vai mēs tiksim, vai ne, mums saka, ka nezina," stāsta Raimonda, kurai "Sprīdītī" mācās divas atvases.

Ieilgušā remonta dēļ vecāki ir zaudētāji – bērni jāved uz dārziņu, kas vairs nav māju tuvumā, bērni neiet pulciņos, jo vecāki nebija gaidījuši, ka remonts būs tik ilgi.

Tāpat satiktās mammas Raimonda un Sanita norāda, ka bērnudārzos, lai gan par bērniem rūpējas labi, tie vienkārši nav paredzēti papildu bērniem.

"Nu nav katrā grupiņā, nestāv piecas liekas gultiņas un pieci lieki skapīši, skaidrs, bērni guļ uz matracīšiem. Citi liek drēbes uz palodzēm, citi liek drēbes kastēs. Citi guļ uz segām, mēs dzirdējām, nav pat matrača. Mēs jau saprotam, bet mums arī ir to audzinātāju un dārziņu žēl, ka viņiem ir jācieš, ka mēs esam pie viņiem," stāsta mammas.

Arī "Sprīdīša" vadītāja Vēsma Bērtule atzīst, ka citās grupiņās varētu būt šaurāk, nekā bijis iepriekš. Tomēr viņa ir pārliecināta, ka apstākļi ir apmierinoši.

"Vieta, kur palikt, un vieta nodarbībām, protams, ka ir. Tas, ka tas ir vairāk saspiestāks, nu jā. Bet reāli tur nav tā, ka būtu pārkāptas kādas normas un tiesības," uzskata Bērtule.

Tikmēr Jelgavas izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza saka – līgums būvuzņēmējam liek darbus pabeigt līdz 26. novembrim. Tomēr arī viņa atzīst, ka nekas neliecina, ka tas varētu izdoties.

"Atbilstoši darba plānošanas grafikam mēs bijām pārliecināti, ka būvnieki darba plānošanas grafiku ievēros un bērni šajā objektā varēs atgriezties. Redzot, kā šie darbi reāli, kādos tempos tiek veikti, es kā Izglītības pārvaldes vadītāja  varētu teikt, ka objekta nodošana ekspluatācijā 26.novembrī ir apdraudēta,” uzskata Gunta Auza.

Darbus "Sprīdītī" veic vietējais Ozolnieku būvuzņēmums SIA "Bildberg".

Uzņēmuma valdes loceklis Gatis Bērziņš telefonsarunā norāda, ka darbi kavējas vairāku iemeslu dēļ – bijušas problēmas ar materiālu piegādi un trūkst darbaroku.

"Tas ir ļoti būtisks iemesls, jā, tieši darbinieku trūkums. Jo, kā mēs zinām, būvniecība atkal ir aizgājusi ļoti ātrā attīstībā, šo objektu ir ļoti daudz, un nav cilvēku resursu. Šonedēļ sāksim strādāt arī svētdienās, līdz šim sestdienās strādājām, tagad strādāsim sestdien un svētdien. Atsevišķi darbi iet pēc grafika, ir tādi, kas kavējas, jā," neslēpj Bērziņš.

Par to, kādas būs turpmākas darbības pret būvniekiem un vai sekos kādas sankcijas, Jelgavas dome vēl lems. Arī pats būvnieks atzīst – noslēgtais līgums to ļauj darīt. Būvnieks arī Latvijas Radio sola, ka līdz decembrim darbus „Sprīdītī” varētu pabeigt un bērni varētu atgriezties savā skolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti