Dienas ziņas

Līdz labdarības maratonam "Dod pieci!" – 22 dienas

Dienas ziņas

Cēsīs top Kosmosa izziņas centrs

Iedzīvotājus neapmierina ūdens kvalitāte Cimdeniekos

Iedzīvotājus neapmierina ūdens kvalitāte Cimdeniekos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Jau vairākus gadus Dienvidkurzemes novada Cimdenieku ciemata iedzīvotāji sūdzas par dzeramā ūdens kvalitāti. Tas ir duļķains un ar nepatīkamu smaku, un daļa iedzīvotāju uzskata to par nedzeramu. Pašvaldība norādīja, ka par situāciju ir informēta, kā arī iespēju robežās to risinot.

Cimdeniekiem ūdeni piegādā SIA "Grobiņas namserviss", ņemot to no aptuveni pirms septiņiem gadiem izveidota dziļurbuma, kas atrodas pašā ciematā. Daļa vietējo iedzīvotāju jau vairākus gadus ir neapmierināti ar dzeramā ūdens kvalitāti. Ūdenim regulāri esot specifiska smaka un nepatīkama garša. Ūdens kvalitātes dēļ arī pastiprināti nolietojas sadzīves tehnika.

"Nu, slikts ir dzeramais ūdens Cimdeniekos, jo filtrējam caur filtru krūzi un viss, viss paliek. Kā nāk arā, paliek sarkans, nāk ar gružiem līdz," stāstīja Cimdenieku iedzīvotāja Benita.

Ciemata iedzīvotājs Gustavs piebilda: "Man arī bija santehniķi iesaistīti tajā visā, un es ar viņiem runāju, un principā viņi man paskaidroja, ka tur pa lielam neko baigi daudz darīt nevar, vismaz es pats, jo šeit nav jautājums par vienkārši to striķu filtru ielikšanu."

Iedzīvotāji dzeramā ūdens kvalitātes problēmu risina dažādos veidos –  daļa ūdeni novāra, daļa izmanto filtra krūzes, kā arī pērk ūdeni veikalos vai brauc to paņemt no apkārtnē esošajiem avotiem.

Iedzīvotāji arī vērsušies pie pakalpojuma sniedzēja, lai risinātu šo situāciju.

"Par dzeramā ūdens kvalitāti šī gada aprīlī ir rakstīts iesniegums komunālo pakalpojumu sniedzējam "Grobiņas namserviss"," teica Cimdenieku iedzīvotājs Roberts.

Dienvidkurzemes novada pašvaldība atzina, ka ūdenim tiešām ir novērojams specifisks aromāts un duļķainība, bet cēlonis esot paaugstinātais  dzelzs saturs ūdenī, kā arī sulfātu joni. Pēdējo reizi dzeramā ūdens analīzes ir veiktas šā gada oktobrī.

"Bet tajā visā ir arī laba ziņa, ka tas ūdens nav kaitīgs veselībai, to pierāda testēšanas rezultāti, kas tiek veikti saskaņā ar dzeramā ūdens monitoringa programmu. Turklāt divas reizes gadā arī visu iekšējo, māju iekšējo ūdens vadu tīkliem tiek veikta ūdens sistēmas dezinfekcija. Tur tā problēma ir iekšējos tīklos, un, protams, ka iekšējo tīklu nomaiņa ir dārga un par to ir jālemj iedzīvotājiem," stāstīja Dienvidkurzemes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

Pašvaldības pārstāve norādīja, ka investīcijas esot nepieciešamas gan dziļurbuma uzlabošanai, gan māju iekšējo ūdensvadu sakārtošanai, taču pašvaldībai tik apjomīgu līdzekļu neesot.

Ņemot vērā, ka ūdensapgādes tīkli regulāri plīst, arī tas radot izdevumus. Pašvaldība vēlējusies pieteikties Eiropas Savienības līdzfinansējumam, lai sakārtotu ūdens sistēmu Cimdeniekos, bet mazā iedzīvotāju skaita – nepilni 250 – dēļ ciemats neatbilda kritērijiem.

"Cerams, ka šī gada beigās būs zināmi jaunie noteikumi, un mēs ļoti, ļoti ceram, ka tie būs maigāki, pretimnākošāki iedzīvotājiem," norādīja Pastore.

Dienvidkurzemes novada dome ir uzsākusi sarunas ar SIA "Liepājas ūdens" par iespēju pieslēgt Cimdeniekus viņu tīklam reizē ar plānoto pieslēgumu Liepājas lidostai, bet Covid-19 ietekmē šo plānu realizācija ir aizkavējusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti