Iedzīvotāju skaits Latvijā pēdējos 10 gados samazinājies par 13%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Salīdzinot ar iepriekšējo tautas skaitīšanu, visvairāk iedzīvotāju skaits samazinājies Latgalē - par 21%. Savukārt Pierīgā tas ir pieaudzis par 3%. Pa šo laiku būtiski samazinājies bērnu, bet pieaudzis pensionāru skaits. Mūsu sabiedrība kļuvusi vecāka, toties izglītotāka.

Pašlaik Latvijā ir 2 067 887 iedzīvotāji. Tā liecina pagājušā gada tautas skaitīšanas pirmie dati. Salīdzinot ar iepriekšējo tautas skaitīšanu, visvairāk iedzīvotāju skaits samazinājies Latgalē - par 21%. Savukārt Pierīgā tas ir pieaudzis par 3%. Pa šo laiku būtiski samazinājies bērnu, bet pieaudzis pensionāru skaits. Mūsu sabiedrība kļuvusi vecāka, toties izglītotāka. Nedaudz samazinājies vīriešu skaits, bet sievietes ir ekonomiski aktīvākas. Mazāk ir nepilsoņu, bet vairāk kļuvis latviešu. Lielākā daļa no mums dzīvo pilsētā, daudzdzīvokļu mājā - tie ir tikai daži secinājumi, kas izriet no pagājušajā gadā notikušās tautas skaitīšanas. Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja Aija Žīgure arī zina, kurš novads Latvijā ir visvairāk zaudējis iedzīvotāju. Centrālā Statistikas pārvaldes vadītāja iedzīvotāju samazināšanos visā Latvijā skaidro gan ar mirstības palielināšanos, gan arī cilvēku došanos uz ārzemēm. Baltinavas novadā, salīdzinot ar iepriekšējo tautas skaitīšanu, iedzīvotāju skaits samazinājies par trešdaļu dzimstības samazināšanās dēļ, skaidro novada priekšsēdētāja Lidija Siliņa.

Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans atzīst, ka tautas skaitīšana būtiskus pārsteigumus nav nesusi un, lai gan esam nedaudz vairāk nekā 2 miljoni, optimismam profesors neredz pamatu, vecuma struktūra pasliktinās - bērnu ir gandrīz divreiz mazāk nekā pensionāru. Tomēr Mihails Hazans saskata arī dažas pozitīvas tendences. Kā atzīst profesors, tagad oficiālā statistika ir daudz tuvāk patiesībai nekā tas bija iepriekš. Tas esot īpaši svarīgi valsts politikas plānošanas dokumentiem, kas balstās uz iedzīvotāju statistiku un līdz ar to vairāk nākotnē atbildīs sabiedrības interesēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti