Iecere aizliegt grūtniecēm smēķēt negūst deputātu atbalstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 30.martā, pēc garām diskusijām tomēr noraidīja Nacionālās apvienības deputāta Imanta Parādnieka priekšlikumu aizliegt smēķēt grūtniecēm, bet atbalstīja normu, ka smēķēšana ir aizliegta bērna un grūtnieces klātbūtnē.

Ja esam gatavi pasargāt bērnus no pasīvās smēķēšanas, kas jau likumā ir aizliegta, kādēļ smēķēšanu grūtnieču vidū nevērtēt kā nelikumīgu. Tā savu priekšlikumu aizliegt smēķēt grūtniecēm pamatoja tā autors deputāts Parādnieks.

Vairāki Sociālo un darba lietu komisijas deputāti gan vispirms vēlējās noskaidrot, kā un kas varētu konstatēt, ka smēķējošā sieviete gaida mazuli.

Komisijas deputāti vienprātīgi piekrita, ka grūtnieces smēķējot nodara kaitējumu bērnam, taču apšaubīja, vai likuma normu varēs īstenot. Savukārt aizlieguma atbalstītāji centās pārliecināt, ka ikviens turpmāk varētu aizrādīt smēķējošai topošajai māmiņai.

Balsojumā par smēķēšanas aizlieguma noteikšanu grūtniecēm balsoja divi deputāti, bet desmit atturējās. Komisijas vairākuma atbalsu guva priekšlikums noteikt aizliegumu smēķēt bērna un grūtnieces klātbūtnē.

Par šiem priekšlikumu galavārds vēl gan būs jāsaka Saeimai.

Jau ziņots, ka pašlaik Latvijā ir liegts smēķēt darbavietās un koplietošanas telpās, izņemot speciāli ierādītās smēķētavās, sabiedriskā transporta pieturās, arī namu kāpņu telpās, kā arī tuvāk par desmit metriem no sabiedriskajām ēkām. Smēķēšanai liegti arī parki, skvēri un peldvietas.

Salīdzinoši nesen, 2014.gadā, kā viens no pēdējiem aizliegumiem jau attiecās uz cilvēku privāto telpu - likumdevēji noteica, ka smēķēt nedrīkst arī uz sava īpašuma balkona vai lodžijas, ja pret to iebilst kaimiņi.

Plānos bija liegt smēķēt arī privātos auto. Šis Veselības ministrijas virzītais priekšlikums tika akceptēts valdībā. Attiecīgie likuma grozījumi februāra otrajā pusē atbalstīti arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā.

Tomēr Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisija otrdien, 29.martā, Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā atcēla normu, ka smēķēt būtu aizliegts privāto transportlīdzekļu salonos un kabīnēs.

Tā vietā apakškomisija vienojās, ka smēķēt ir aizliegts sabiedrisko transportlīdzekļu, taksometru un tādu kuģu, kuri kā pakalpojumu īsteno pasažieru pārvadājumus, salonos, kabīnēs un kajītēs. Savukārt tālsatiksmes vilcienos un kuģos varētu būt atsevišķi vagoni vai kajītes, kas paredzētas smēķētājiem.

Tāpat saskaņā ar apakškomisijas atbalstīto priekšlikumu smēķēt būs aizliegts valsts vai pašvaldību institūciju īpašumā vai turējumā esošos transportlīdzekļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti