Panorāma

Kasparovs no Latvijas politiķiem saņēmis atbalstošu attieksmi pilsonības jautājumā

Panorāma

Deputāti atturīgi par pilsonības piešķiršanu Kasparovam

Iecavnieki priecājas par nodegušo narkotirgotavu

Iecavnieki priecājas par nodegušo narkotirgotavu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 7 mēnešiem.

Lai gan pēdējā laikā bijis narkotiku bodīšu ugunsgrēku, Valsts policija ierosinājusi četrus kriminālprocesus aizdomās par ļaunprātīgu dedzināšanu. Viens no pēdējiem nodega kiosks Iecavas centrā. Mazpilsētas iedzīvotāji nodegušā rūpala turētājiem nepauž ne mazāko līdzjūtību.

Vispirms līdzīgas tirgotavas dedzināšana Rīgā, Rostokas ielā, tad degmaisījuma pudeles iznīcināts rūpals Slokas ielā un šonedēļ dienas laikā uguns liesmas izdedzināja legālo narkotiku tirgotavu Iecavā. Kamēr policija izvirza versiju, ka dedzināšana saistīta ar tirgus dalīšanu pašu tirgotāju vidū, iedzīvotāji nenoliedz, ka šādu soli varētu spert arī izmisuši bērnu vecāki, kuru atvases aizrāvušās ar apreibinošo vielu piedāvājumu. Spilgts ir Krievijas piemērs, kur iedzīvotāji ne tikai dedzina legālo narkotisko vielu tirgotavas, bet arī pulcējas lielās grupās un uzbrūk tirgotāju automobiļiem.

„Mans vīrs pateica, ja viņam būtu problēma, viņš arī tā izdarītu. Un daudz tēti arī tā bija teikuši," stāsta iecavniece Karīna. Arī Edvīns piekrīt šādai metodei: „Kā savādāk? Citādi nevar. Ir jau vardarbīgi mazliet, bet citas izejas jau nav."

Vietējie pārliecinājušies, tie noteikti nebija tīrīšanas līdzekļi, aromatizatori vai augu maisījumi, pēc kā jaunieši šeit vakaros sapulcējās. „Mēs vienreiz piegājām pie kioska un gribējām pajautāt, ko viņi pārdod. Mums neatvēra," stāsta kāda iecavniece. Cita papildina: „Jā, bija cenas pusotru latu, trīs latu. Viņi attaisa šīferi, uzreiz kabatā un aiziet. Sen vajadzēja, sen!"

Evaņģēliskās draudzes mācītāju pāris pārliecināti, ka bērnu veselības sagandētāji saņēmuši pelnīto sodu, pateicoties arī viņu lūgšanām. Draudzes vadītāji pat tikušies ar šī biznesa autoritātēm. „Mēs gribējām cilvēciski ar viņiem izrunāties un pateikt: nedariet šīs lietas, jo Dieva sods sakrāsies un jūs saņemsiet. Pirmkārt, viņš solījās mūs nošaut. Viņš noteica - mēs tāpat atvērsim. Tāpat arī tās autoritātes teica: aiztaisīsies šeit, mēs vēl citās atvērsim," stāsta mācītāja Lāsma.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā norāda, kiosks Iecavā aizdedzies no iekšpuses. Iespējams vainojams sildītājs. Degšanas brīdī logi un durvis bijušas slēgtas. Turklāt par neļaunprātīgu aizdegšanos liecina fakts, ka būda dega dienas laikā, nevis naktī kā abos iepriekšējos gadījumos.

Policija arī brīdina, ka uzbrukums arī morāli apšaubāma biznesa uzturētāju īpašumam vai viņiem pašiem ir pretlikumīgs un var sagādāt nepatikšanas, par ko emociju uzplūdā nepadomā.

Pašvaldības policija neskaidra satura pulverīšu tirgoņiem var pārmest teju tikai neprecīzu preču aprakstu uz iepakojuma. „Mēs tā kā tādi sētnieki  - atrodam būdiņas, tajās vietās izņemam paciņas, pēc pusstudnas - kā policija ir aizgājusi - atved somu ar jaunām paciņām un atkal viss notiek pilnīgi legāli," stāsta Rīgas domes komitejas vadītājs Dainis Turlais.

Gada sākumā Rīgā bija 27 vēl neaizliegto vielu tirgotavas, taču šobrīd jau 54. Noformēts aptuveni tūkstotis administratīvo pārkāpumu protokolu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti