Dienas ziņas

Pieprasa pilnu Ķekavas sākumskolas sporta kompleksa pārbaudi

Dienas ziņas

VK: pirmstiesas izmeklēšana nav uzlabojusies

Helikoptera avārijā cietušo stāvoklis joprojām smags

Helikoptera avārijā cietušo stāvoklis joprojām smags

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Svētdien, 8.oktobrī, trīs helikoptera avārijā cietušo stāvoklis ir smags, viņi atrodas reanimācijas nodaļā Liepājas slimnīcā. Avarējušais helikopters no Priekules novada pārvests uz Rīgu, kur izmeklēji pārbaudīs, vai tas bijis tehniskā kārtībā. Policija apstiprina, ka lidaparāts nogāzies pēc saskaršanās ar elektrolīnijas vadiem. 

Mediķi ziņo, ka visu trīs cietušo stāvoklis kopš svētdienas nav pasliktinājies, taču ātri uzlabojumi nav gaidāmi.

Liepājas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks pastāstīja, ka divu cilvēku stāvoklis ir ļoti smags, viņiem ir politraumas, un galvas traumas. Viņi nav pie samaņas.

Pašlaik nav runas par viņu pārvešanu uz Rīgu, jo viena cietušā stāvoklis to nemaz nepieļauj, taču Liepājas mediķi kontaktējas ar Rīgas speciālistiem.

Tikmēr civilās aviācijas drošības eksperti avarējušā helikoptera pilotu raksturo kā ļoti pieredzējušu. Viņš nolidojis 1300 stundas, kas mazajā aviācija ir daudz. Liepājas rallija rīkotāji bija saskaņojuši lidojuma drošības zonas. Todien lidoja arī otrs helikopters, no kura filmēja ralliju.

Iespējams, avarējušā helikoptera pilotu apžilbinājusi saule, un pēc elektrolīniju aizķeršanas helikopters vairs nebija vadāms.

“Šis nebija pirmais lidojums, kas tur notika tajā dienā, situācijai, arī ar vadiem un, kā mēs saucam, aeronavigācijas šķēršļiem, bija jābūt zināmai. Pilotam ar to bija bijis jārēķinās,” stāstīja Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.

“Jāņem vērā ātrums, kad ietriecas vados, to helikopteru sarauj gandrīz vai gabalos. Un tālāk jau - kā paveicas. Parasti ir ļoti maz izdzīvojušo šāda veida katastrofās,” atzina Gorodcovs.

“Izmeklēšanai jānoskaidro, vai tā neuzmanība bijusi, vai nebija iespēju izvairīties no vadiem, tāpēc ir pāragri secinājumus izdarīt,” norādīja Gorodcovs.

Policija par notikušo sākusi kriminālprocesu par nodarījumiem pret satiksmes drošību.

Šis ir jau septītais gadījums kopš 1991. gada, kad lidaparāti ietriekušies elektrības vados. Kādam helikopteram, iepinoties vados, bojā gāja divi cilvēki. Savukārt kāda lidmašīna, kas naktī nesankcionēti pacēlās no Spilves lidlauka, apmaldījās un ieskrēja vados. Elektrības vadi ir bijis iemesls arī trīs gaisa balonu avārijām, viena no tām notikusi šogad. Vados ieskrējusi arī lidmašīna, kas pacēlās no Grīvas lidlauka.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti