Nedzirdīgajiem

Province. Tanki dubļus nebaidās

Nedzirdīgajiem

Vides fakti

1:1 Gundars Rēders : Gundega Repše

Gundega Repše: Manipulēšana ar sabiedrību uzņem apgriezienus

Lielākā daļa sabiedrības Latvijā ir manipulējams pūlis, un "tas uzņem apgriezienus ļoti straujā veidā, kam saknes meklējamas lielajā politikā", šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" pauda rakstniece Gundega Repše.

Rakstniece atzina, ka ir "vesels problēmu mučkulis", kāpēc iedzīvotāji Latvijā nedzīvo tā, kā vēlētos dzīvot. Katrs vēlas vienu un to pašu – taisnīgu valsts pārvaldību, attīstību, kultūras uzplaukumu. "Bet, kad lasa vēlēšanu rezultātus, viss ir pilnīgi savādāk. Skaidrs, ka mēs lielākajā daļā esam manipulējams pūlis, un tas uzņem apgriezienus ļoti straujā veidā, kur, protams, ir saknes lielajā politikā," teica Repše.

Pēc viņas sacītā, vaina ir ne tikai politiķos, bet arī sabiedrībā, kur vērojama savstarpēja neuzticēšanās vienam pret otram. Meli kļuvuši par absolūtu Latvijas ikdienu, un atšķirībā, piemēram, no ASV un Islandes, Latvijā melos pieķerts politiķis pat nav atvainojies. "Meli mūsu sabiedrībā nekad nav tikuši nicināti (..)," sprieda rakstniece, norādot, ka Latvijā nav riebuma pret meliem, un "mahinatori", intrigu vērpēji un "shēmotāji" Latvijā tiek cienīti.

Viņasprāt, no katra paša ir atkarīgs tas, cik lielā mērā viņš vēlas būt godprātīgs. "Ir modināms katrs indivīds pats. Lai parevidē savas galvas un atbild sev uz jautājumu, kāpēc viņš ir piedzimis, vai viņam ir kāda ticība vai apjausma par to, kas šajā dzīvē ir jāizdara un kāpēc tā vispār ir dota. Varbūt, ka viss nav nauda un vara. Varbūt, ka vēl kaut kas ir."

Saistītie raksti
45 komentāri
tecere
Kam vairs ticet ko domat?Vai nav skaidrs ka ta ir klaja nirgasanas par mums Tautu .Vini jau sevi tik augstu verte ka kaunu norijusi labumos an smadzenes aptaukojusas un ieciklejusas viena virziena Naudu ,naudu ,kur tik var raut naudu Tads ka kauns un gods viniem ir svess Un pirmsvelesanu solijumi smiekli nak Ja butu vairak tadu GUNDAGU kas ver acis vala Tautai tad varbut kautkas notiktu saprastu par ko balsot kad jabalso Paldies jums GUNDAGA Kaut atrak pienaktu ta stunda kad visuvarenais saktu vinus sodit un bargi
kresiite
Neviens nedrīkst melot! Es viņus netiesāšu. Viņus un viņu bērnus līdz septītajam augumam tiesās Dieva tiesa. Man visvairāk viņu bērnus žēl! Tā spēj rīkoties tikai mazas dvēselītes. Katram mums šajā dzīvē uzdevums... Paldies, Gundegai par to, ka sauc lietas īstajos vārdos!
inguna
sirsnīgs paldies Gundegai Repšei par šo interviju.Daudzas manas domas,ko neesmu pratusi loģiski noformulēt,jūs salikāt pa plauktiņiem un tik skaidri un saprotami parādijāt īsto Latvijas realitāti.Vēlu jums stipru veselību un veiksmi.
RITMA
CILVĒKI,iemācieties taču domāt,domāt,atcerēties un vēlreiz domāt galva tak ir ar ko reizēm padomāt ( dižkareivis Šveiks)
Laila
Cilvēkiem nav tīkami dzirdēt patiesību, nav tīkami, ka tiek norādīts uz viņu kļudām, nav tīkami, ka tiek nogāzti viņu pieņemtie ideāli un glorificētie personāži. Foršāk ir pieņemt, ka pie mums viss ir kārtībā, viss ir jauki, viss ir vienkārši pasakaini. Sevis paša vai kādu gādīgu roku ieprogramēšana uz to, ka viss ir kārtībā, neveicina problēmas risinājumu un mainīšanos uz augšu. Un vēl, izglītības saturu pasūta valsts. Spriežot pēc visa, kas šodien notiek izglītības jomā, jāsecina, ka valstij nav nepieciešams domājošais cilvēks. Valstij ir nepieciešama nedomājoša, savu darbu daroša un nodokļus maksājoša masa. Masa, ar kuru var manipulēt.
oze
paldies rakstniecei. Izjūtas tiešām nospiedošas. Mobings jau labu laiku TV Rīga 24. Raidījumos iekļūst ZĪMUĻI: slavē RD. N.Ušakovu tā palēnām, pamazītēm notiek laicīga priekšvēlēšanu kampaņa ar pietuvinātiem, ļoti labi apmaksātiem /vairāk kā ministram / darboņiem, jaunniem, "perspektīviem"sava labuma piepildītājiem!
nezālīte
Diemžēl pasaulē vēl nav izdomāta visforšākā valsts iekārta. Kamēr esam zem NATO jumta eiropā varētu pamanipulēt ar dažādiem uzstādijumiem. Galvenais valstī ir atbilstoša likumdošana.Jo citur varbūt citādāk domā!
Inese
Nepiekrītu apgalvojumam, ka par 1940.-41. gadu ir maz informācijas vai materiālu. Ir pat vairāk kā pietiekoši: arhīvos, muzejos u.tml. Vienīgi apkopošana un analīze prasa laiku un izpratni.
puskoka lēkšana
Neko no Repšes neesmu lasījis, nezinu un zināt negribu, bet esmu pārliecināts, ka viņa neatbilsts īsta Latviešu patridiota un mīzalaina rasista priekšstatam par Staļina un Hitlera pozitīvo lomu latviešu tautas vēsturē.
puskoka lēkšana
Skatos, ka repše ari tagad kļūst par galma autori, ko citē pārdienas. Līdzās tam Berziņam, kas tulkojis koranu. Tagad mediji uzsedušie tiem, kas izsakās par e.s. (vismaz deklaratīvi) un pārsvarā Welkamisti. Varu derēt, ka ja Repšei uzdotu jaut. par welkamismu, viņa būtu PAR. (vai tads šiet ir uzdots, nezinu, jo neuzskatu, ka man tāda Repše ir jāklausās.) Tos, ko mums jādzird, globalistu kontrolētajos medijos nelaiž. Patiesus opozicionārus tautas, valstiskuma un rases iznīcināšanai nelaiž.
eiserts
Intelekts ir vien bezkaislīgs instrumens-kā nazis. Viss atkarīgs vai nokļūst pavāra vai laupītāja rokās. Jau pirmsKristus grieķi teikuši, ka gudrība aplūkojama tikai kompletā ar morāli. Platons?
Arturs
Tēma aktuāla, par to paldies. Taču dalībniekiem vairs neticu, diemžēl.
Vaira
Bet te taču nevis ticēt, bet domāt vajag, domāt.......
jānis
Briesmīga, melna intervija - mana ģimene nekad vairs neskatīsies LTV!
mazbānis
Vai dieniņ - briesmīga, melna, šausmīga...... Nu tad var tik liet sev un ģimenei acīs un ausīs tālāk izklaides šovu trulo optimismu - Es mīlu tevi, Latvija, pilsēta, novad, pagast...... un domāt, ka "viss jau ir labi". Bet labi taču nav, un šī doma vienalga mūs - jāņus urdīs un neliks mieru - kamēr vēl visi nav aizbraukuši vai truli pārdevušies kā domburjānis kādreiz teica - dajebkam......
AndrisDoveiks
Nabaga Rēders. Viņš labprāt šo kausu sev būtu palaidis garām. Par ko viņš tagad runās ar nākamo... Ar kādu solvitu vai jutu.
pastalniece
Jaa ,diemzeel arii mani ir paarnjeemusi taada milziiga bezceriibas sajuuta...Gundega pauda savas domas un sajuutas, bet es vareetu parakstiities zem katras no taam....it kaa gribaas ticeet, ka naakotnee kaut kas labs gaidaams....bet pagaidaam saprotu, ka taa ir utopija...tuudalinj, taagadinj...
Klucis
Pēc 1990.g. 4.maija itvisur jūtams pacēlums, augšupeja un Latvijas vēsturē nepieredzēta attīstība! 300 00 jau aizbraukuši - un brauks vēl, jo auseklīšu atmošanās tikai sākas!
Klucis
4.maijs - lielās patiesības diena, kad vienoti ir repšisti, lembergisti u.c. Rietumu vērtību nesēji! Vienīgi 1988. - 1991.gg. pareizās orientācijas politiķi nemeloja - to pašlaik apstiprinās ikviens auseklīšu veterāns.
klučotavas gaisa atsvaidzinātājs
Nepatīk Rietumu vērtības? Brauc pie daīš, baķkas, kimsuņiem vai uz Maskavu. Lembergs tev ir Rietumu vērtību nesējs? :D:D:D:D:D
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti