Dienas ziņas

Jūrmalnieki satraukti par iespējamo mežu izzāģēšanu

Dienas ziņas

Konstatē pārkāpumus būvobjektā Augšdaugavas novadā

Ierobežo aptiekas pieejamību Neretā

Grūtības atrast farmaceitu uz mēnesi ierobežo aptiekas pieejamību Neretā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Neretas iedzīvotājiem šomēnes ir būtiski ierobežota farmācijas pakalpojumu pieejamība. Ciema vienīgā aptieka trīs nedēļu laikā ir atvērta vien septiņas dienas. Galvenais iemesls ir darbinieku trūkums.

Neretas aptieka darba dienu sāk pulksten deviņos no rīta, bet jau vairākas minūtes pirms tam pie durvīm gaida daži vietējie iedzīvotāji. Šī ir viena no nedaudzajām dienām februārī, kad aptieka strādā. Apmeklētāji steidz iegādāties nepieciešamos medikamentus, tomēr ne visi ir uz vietas.

Farmaceite saņem pasūtījumu, bet klientam nākamā iespēja dabūt zāles klātienē būs tikai aptiekas nākamajā darba dienā, un tas ir pēc nepilnas nedēļas.

Neretas iedzīvotājs Agris ir viens no tiem, kas uzreiz netiek pie visām vajadzīgajām zālēm: “Ceturtdien tikai atvedīs no Rīgas. Jāgaida. Ko citu darīt?”

“Aptieka šomēnes diezgan maz dienu strādā. Mani jau ļoti ietekmēja, jo pirmdien es pasūtīju zāles, otrdien atnācu pēc zālēm, bet nekā. Aptieka ciet,” pastāstīja Neretas iedzīvotāja Dainuvīte.

Ne visi pamanījuši pie loga pielikto afišu, kas liecina – 20 dienu laikā aptieka strādā vien septiņas dienas. Tomēr ir iedzīvotāji, kuri ir informēti gan par darba laika izmaiņām, gan iemeslu.

“Saprotu, ka tas ir sakarā ar atvaļinājumu. Katram cilvēkam vajag atpūsties. Var sapirkt iepriekš zāles,” pauda Neretas iedzīvotāja Karīna.

Farmācijas uzņēmumā apliecina, ka aptiekas darba laika izmaiņas ir noteiktas, jo vienīgā darbiniece devusies atvaļinājumā. Konkrētās dienās apkalpot klientus uz Neretu dodas darbinieks no citas pilsētas.

“Mēs darām visu iespējamo, lai nodrošinātu arī šādās reizēs, kad darbinieks dodas atvaļinājumā, lai aptieka strādātu. Bet diemžēl farmācijas nozarē nav tik viegli ar darbinieku atrašanu. Tieši Neretā mēs meklējam otru darbinieku jau no pagājušā gada septembra. Diemžēl vēl aizvien neesam varējuši atrast,” skaidroja SIA “Apotheka” komunikācijas vadītāja Agnese Grīnberga.

Konkrētajā aptieku tīklā šobrīd ir 10 ilgstoši brīvas vakances. Un ar tādām grūtībām saskaroties arī citi farmācijas uzņēmumi. Aptiekā var strādāt tikai farmaceita vai farmaceita asistenta izglītību ieguvis cilvēks.

“Lai piesaistītu darbiniekus, esam gājuši tālāk. Mēs nodrošinām to, ja ir interesenti, kuri grib strādāt farmācijas nozarē, mēs sedzam studiju maksu, lai mācītos farmācijas nozarē un pēc tam turpinātu darbu aptieku tīklā. Bet, neskatoties uz to, nav tik viegli atrast potenciālos darbiniekus, kuri gribētu šajā jomā strādāt,” atzina Grīnberga.

Izmaiņas Neretas aptiekas darbībā būs spēkā vēl nedēļu. Kad vadītāja atgriezīsies no atvaļinājuma, aptieka atsāks strādāt kā līdz šim – katru darba dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti