Grupu mājas būvniecībai cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem Rīga aizņemsies 4,6 miljonus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas dome nolēmusi aizņemties Valsts kasē līdz 4,6 miljoniem eiro, lai Rīgā būvētu ģimenes tipa grupu māju un dienas aprūpes centru cilvēkiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, informēja domē. 

Rīgas pašvaldība plāno būvēt pirmo ģimenes tipa grupu māju un dienas aprūpes centru cilvēkiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem. Plānots, ka jaunās ēkas atradīsies Priedaines ielā 11.

Ēku būvniecība varētu kopā izmaksāt ap 4,6 miljoniem eiro. Lai iegūtu nepieciešamos līdzekļus, Rīgas dome trešdien, 29. jūnijā, atbalstīja aizņēmuma ņemšanu Valsts kasē.

Grupu mājā Priedaines ielā 11 būs 16 vietas personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem. Vēl 20 vietas paredzētas dienas aprūpes centrā. Ģimenes tipa grupu dzīvoklis veidots tā, lai kopā dzīvotu ne vairāk kā četras personas. Katram cilvēkam tiek nodrošināta sava guļamistaba, kopīga virtuve, kā arī dzīvojamā zona. Mazo grupu aprūpē un atbalsta profesionāls atbalsta personāls. 

Par šī pakalpojuma īstenošanu galvaspilsētā noslēgts līdzdarbības līgums ar nevalstisko organizāciju biedrību “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi". 

Grupu dzīvokļu dzīvojamās mājas celtniecības izmaksas plānotas 2,7 miljoni eiro, savukārt dienas aprūpes centra ēkas celtniecības izmaksas varētu pārsniegt 0,8 miljonus eiro. Pārējās projekta izmaksas veido būvprojekta izstrāde, autoruzraudzība, teritorijas labiekārtošana, aprīkojums un būvuzraudzība, kā arī ārējo inženiertīklu izbūve. 

Vairāk nekā trīs miljonus eiro projekta realizācijai plānots nodrošināt no pašvaldības līdzfinansējuma. Pārējo finansējumu veido valsts un Eiropas Savienības (ES) projektu līdzfinansējums. 

Šobrīd Rīgā ir septiņi grupu dzīvokļi, no kuriem pirmais izveidots pirms vairāk nekā 20 gadiem. Pakalpojuma nodrošināšanā Rīga sadarbojas ar Siguldu un Valmieru. Latvijā grupu dzīvokļi ir izveidoti vēl 19 pašvaldībās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti