Dienas ziņas

Pašvaldībām grūti atrast nomniekus

Dienas ziņas

Čikāgas piepilsētas zoodārzā nonāk vairāki simti eglīšu

Grobiņas iedzīvotāja izglābj dīķī iekritušu zēnu

Grobiņā pēc dīķī iekritušā zēna izglābšanas plāno norobežot ūdenstilpi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Grobiņas novadā kāda drosmīga sieviete vēl pirms glābēju ierašanās izglābusi septiņus gadus vecu zēnu, kurš spēlējoties bija ieslīdējis vietējā dīķī un pats saviem spēkiem vairs netika ārā. Bērns pašlaik ārstējas mājās, un viņa veselības stāvoklis ir stabils. Grobiņas novada pašvaldība jau domā par risinājumiem, kā nākotnē šādas situācijas novērst.   

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki pirmdien ap pus diviem dienā saņēma informāciju, ka Grobiņas centrā pie pilsdrupām vietējā dīķī iekritis kāds septiņus gadus vecs zēns, kurš ūdenī atradies līdz krūtīm, taču pats neesot spējis no tā tikt ārā.

Ierodoties notikuma vietā, mediķi konstatēja, ka bērnu jau izglābusi grobiņniece Krista Lauva, kas nelaimes brīdī ar savu mazuli ratos pastaigājās gar dīķi.

Viņa izdzirdēja kādas mazas meitenītes palīgā saucienus un konstatēja, ka meitenītes spēļu biedrs atrodas aukstajā dīķa ūdenī, turoties pie laipas. Krista steigšus uzticēja savu bērnu garāmgājējai un devās glābt nelaimē nonākušo.

“Šī spēļu biedrene, meitenīte neatstāja viņu, varbūt uzmundrināja, lai viņš turas, un tajā pašā laikā ļoti skaļi sauca pēc palīdzības, jo tikai šis atkārtotais palīgā sauciens lika man atskatīties vairākas reizes. Bet tajā pašā laikā, jautājot meitenītei – kur ir tavi vecāki, viņa atbildēja – mašīnā.

Tas nozīmē, ka mamma sēdēja otrpus pilskalnam mašīnā, kamēr viņas bērns sēdēja šeit un sauca palīgā,” stāstīja Krista Lauva.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola stāstīja, ka “mediķu apskates laikā bērns [puisēns] juta drebuļus, jo kādu brīdi ir bijis aukstajā ūdenī, bet nogādāts slimnīcā novērošanai, stabilā stāvoklī ar mērenu, vieglu ķermeņa atdzišanu”.

Liepājas reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību daļa informēja, ka mediķi ārstniecības iestādē puisēnu pārbaudījuši un, secinot, ka zēna veselības stāvoklis ir stabils, atļāvuši turpināt ārstēšanos mājās.

Grobiņas novada pašvaldība, iespējams, izmantojot finanšu līdzekļus neparedzētiem gadījumiem, tuvākajā laikā plāno norobežot konkrēto dīķi, lai bērni tajā vairs nevarētu ieslīdēt, ņemot vērā, ka pilsdrupu kalns bērniem un jauniešiem ir populāra ziemas izpriecu vieta.

“Tā ir laba, kaut arī barga mācība, mēs ar izpilddirektoru pusstundas laikā pēc notikuma sazvanījāmies un vai nu tīklu mēs uzstādīsim, vai arī kas tai videi vairāk atbilst – salikt siena ruļļus no kāda zemnieka,” informēja Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols (Latvijas Zemnieku savienība).

Tāpat Grobiņas novada pašvaldība plāno sagatavot apbalvojumu grobiņniecei Kristai Lauvai, lai popularizētu sabiedrības iesaistīšanos nelaimes gadījumu novēršanā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informēja, ka Latvijā pērn no ūdenstilpēm izcelti 122 bojāgājuši cilvēki, decembrī 13, no kuriem 9 ielūzuši, 4 personas izglābtas.

Šogad no ūdenstilpēm izcelti divi cilvēki. Tāpēc operatīvie dienesti aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī esot svarīgi, ka vecāki jauniešus un bērnus pieskata, lai varētu izvairīties no traģēdijām.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti