Panorāma

Deputāti: antisanitāri apstākļi pašvaldību mājokļos nepieļaujami

Panorāma

Jūrmala sola laboties; situācija jārisina valstiski

I.Grigule beidzot sniedz interviju

Grigule: Kad visi apkārt kliedz, nav piemērots laiks skaidrot savus lēmumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Eiroparlamenta deputāte Iveta Grigule (Zaļo un Zemnieku savienība), kura sacēla vētru gan Latvijas politikā, gan medijos, nobalsojot pret rezolūciju, kas aicināja stiprināt cīņu ar Krievijas propagandu, ilgu laiku izvairījās no mediju uzmanības. Tagad viņa beidzot piekritusi sniegt interviju LTV “Panorāmai”, taču šajā sarunā viņa tieši neskaidroja savu rīcību, norādot, ka ir laiks, kad tas nav jādara.

Iveta Grigule no visiem Latvijas eiroparlamentāriešiem visretāk piedalījusies Eiroparlamenta balsojumos. Taču viņas balsojums saistībā ar Krievijas propagandu Giguli padarījis arī par visvairāk no medijiem bēgošo deputāti. Pat tagad – divus mēnešus pēc balsojuma viņa nav gatava skaidrot savu motivāciju, atrunājoties, ka tā būšot kaut kad janvārī izlasāma kāda nezināma medija lapās. 

Intervijā LTV “Panorāmai” Grigule norādīja, ka janvārī vēl ir divas nedēļas un viņas skaidrojums parādīsies, tiesa, viņa neatklāja, kurā medijā tas būs. Viņa vien sacīja, ka tas būs izdevējs, kas atnāca un piedāvāja šādu iespēju, un viņa tam arī piekrita.

Jautāta par savu ilgu klusēšanu šajā lietā, Grigule paziņoja, ka ir laiks, kad politiķiem ir jāskaidro savi lēmumi, un ir laiks, kas tas nav jādara, jo tad, “kad apkārt visi kliedz”, nav vērts skaidrot, jo ir jautājums - vai sadzirdēs un vai saklausīs.

Savukārt premjera Māra Kučinska aicinājumu Latvijas Zemnieku savienībai, kuras biedre ir Grigule, vērtēt viņas rīcību un dalību partijā, deputāte komentēja ar paziņojumu, ka “premjeram vajadzētu trīs reizes padomāt, pirms viņš nāk klajā ar tik asiem priekšlikumiem”. 

Grigulei pārmests arī tas, ka viņas meita strādā Eiropas Parlamentā pie “Saskaņas” deputāta Andreja Mamikina, savukārt viņa sieva stažējās pie Grigules

Intervijā LTV Grigule stāstīja, ka Mamikina kundze bija pieņemta par viņas stažieri bez atlīdzības, jo, ņemot vērā darbu Centrālāzijas delegācijā, ļoti daudz nākas strādāt ar dokumentiem krievu valodā.  Arī Grigules meita  bez atlīdzības uz laiku strādā pie Mamikina par stažieri.

“Ja viņa varētu strādāt pilnu darbadienu, tas būtu cits jautājums, bet šeit nav runa par pilnu darba dienu, tas pat nav iespējams. Tā kā priekš pieredzes tas ir ļoti labi,” darbu bez atlīdzības skaidroja Grigule. 

Priekšvēlēšanu kampaņā Grigule solīja īpaši aizstāvēt lauksaimnieku intereses, un tagad intervijā LTV viņa apgalvoja, ka tieši to arī darījusi. Bet kāda tieši bijusi viņas rīcība, Grigule neatbildēja, klāstot, ka īstais darbs Eiropas Parlamentā nenotiek plenārsēdēs.

“Tas, kas notiek plenārsēdēs – tas ir tāds teātris. Un tas nav tikai šeit, tas ir visos parlamentos. Jūs taču to zināt! Varbūt cilvēki to var nezināt un nesaprast, domāt –  tas, kurš skaļāk izsakās un vairāk žestikulē, un epitetus bārsta pa labi un pa kreisi, un sēž krekliņos, un stāv uz ielas ar plakātiem, un lej  pienu, tas ir tas lielais darītājs.  Tāds iespaids var rasties,” klāstīja Grigule.

Bet šī politikas daļa “nav priekš manis”, uzsvēra deputāte.

Viņa arī izvairījās atklāt savus nākotnes plānus, paziņojot, ka jautājums par kandidēšanu nākamajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās “ir par agru”.  

Bet jautāta, vai viņa nav nogurusi no politikas, Grigule vispirms atbildēja ar pretjautājumu: “Vai es izskatos nogurusi?” Un vēlāk piebilda, ka viņa nav nogurusi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti