Panorāma

A. Kaktiņš: neapmierinātība sabiedrībā palīdz jaunām partijām

Panorāma

Sola kāpināt Covid-19 vakcinācijas tempu

Partiju "Likums un kārtība" vadīs Gobzems un Stepaņenko

Gobzema jaunās partijas «Likums un kārtība» valdei virzīs arī Stepaņenko un Švecovu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Saeimas deputāta Alda Gobzema jauno partiju sauks "Likums un kārtība", un to vadīs deputāti Gobzems un Jūlija Stepaņenko. Paredzēts, ka partijas valdē būs arī deputātes Ļubova Švecova un Karina Sprūde.

Partijas "Likums un kārtība" dibināšanas sapulcē tiešsaistes platformā "Zoom" piektdienas vakarā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku. Dalībnieku skaits svārstījās starp 520 un 530, tiesa, sapulci vēroja arī daudzi žurnālisti.

Sapulcē Gobzems atgādināja partijas dibināšanas mērķus un programmu un uzsvēra, ka, lai juridiski nodibinātu partiju, nākamo desmit dienu laikā vismaz 200 cilvēkiem ir jādodas pie notāra un ar parakstu jāapstiprina partijas dibināšanas dokumenti. Gobzems sapulces dalībniekus aicināja to izdarīt nākamās nedēļas laikā. 

Tāpat Gobzems uzsvēra, ka, lai piedalītos nākamajās Saeimas vēlēšanās, partijā jābūt vismaz 500 biedriem, tāpēc politiķis aicināja atbalstītājus stāties partijā pēc tās nodibināšanas. 

Dibināšanas sapulcē tika paziņots, ka topošajai partijai būs divi līdzpriekšsēdētāji - Gobzems un Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko, kura tika ievēlēta parlamentā no "Saskaņas" saraksta.

Gobzems "Facebook" rakstīja, ka "partijas darbības principi būs kā lūšiem – graciozi, spēcīgi, tālredzīgi".

Viņš pastāstīja, ka partijas nosaukuma līdzība ar Polijas konservatīvo partiju "Likums un taisnīgums" esot sagadīšanās, lai gan vērtības sakrīt.

"Partijas ideoloģija ir uz tradicionālajām vērtībām balstīta. Mēs uzskatām un atbalstīsim, ja būs nepieciešams, izmaiņas Satversmē, ka tēvs ir vīrietis un māte ir sieviete," stāstīja politiķis.

Kā galvenos programmas uzstādījumus Gobzems min valsts aparāta samazināšanu, kas vairāk atbildības uzliktu uz politiķu pleciem, lielāku valsts kontroli pār izglītību un atbalstu uzņēmējdarbībai.

"Nevis ierēdniecība noteiks to, ko lemj pie varas esošs politiķis, bet politiķis noteiks to, kas ir jādara ierēdniecībai," komentēja Gobzems.

Plānots, ka Stepaņenko un Gobzems būs partijas līdzpriekšsēdētāji.

"Šobrīd tā deputātu veiksmīgā sadarbība ir rezultējusies sen lolotā sapnī, ka mums ir jāapvienojas un jāiet kopā vienā komandā strādāt uz nākamajām vēlēšanām," komentēja Stepaņenko.

Gobzems norāda, ka partijas valdē būs arī Sandris Točs, kurš pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām rakstīja "KPV LV" un "Saskaņu" atbalstošus rakstus "Dienas Biznesa" speciālizlaidumā, ko Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs atzina par neatļautu priekšvēlēšanu aģitāciju.

Partijā būs arī bijušais Rīgas mērs Andris Ārgalis. Iestāšanos apsver bijušais Rīgas domes deputāts Vjačeslavs Stepaņenko, kurš gan valdē nestrādāšot. Līdz ar Saeimas deputātiem valdē plānots ievēlēt vairākus politikas jaunpienācējus.

Daniēls Āboliņš ar Gobzemu iepazinies, veidojot videomateriālus ar savām pārdomām par Latvijā notiekošo. Iesaistīties politikā viņu mudinājusi Covid-19 krīze.

"Covid laiks ir tas brīdis, kad nokrita zvīņas no acīm. Ierobežojumi bija vajadzīgi, bet to līmenis, manuprāt, ir ļoti pārspīlēts. Es domāju, ka mūsu partija veido ļoti labu balansu gan starp konservatīvajām, gan liberālajām vērtībām. Pats labākais no abām pasaulēm. Nebūs tā, ka mēs cieti nostāsimies pozīcijās un neuzklausīsim cilvēkus, ignorēsim viņu identitātes un eksistenci, nē," klāstīja Āboliņš.

Paredzēts, ka partijas valdē būs arī Jānis Brūveris, Marita Klikiča, Jānis Zalte, Agris Freifalts, Jānis Ronis un Liāna Teličenaite.

Partijas dibināšana plānota piektdien plkst.20 platformā "Zoom".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

KONTEKSTS:

Saeimā Gobzems iekļuva no partijas "KPV LV" saraksta, bet pēc tam tika no partijas izslēgts. Pēc tam viņš pagājušā gada rudenī bija paredzējis dibināt jaunu partiju, tomēr tas nevarēja notikt ārkārtējās situācijas dēļ.

Izmaiņas normatīvajos aktos paredz, ka partiju var dibināt attālināti. Dibinātājiem 10 dienu laikā pēc partijas izveidošanas pie notāra ir ar parakstu jāapliecina, ka tie piekrīt partijas izveidošanai. Nepieciešami vismaz 200 parakstu, savukārt, lai 2022. gada rudenī varētu piedalīties Saeimas vēlēšanās, partijai vajadzīgi vismaz 500 biedri. Gobzems ir pārliecināts, ka vajadzīgo skaitu savāks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti