Dienas ziņas

Plāno sakārtot bīstamās dzelzceļa pārejas

Dienas ziņas

Latvijā samazinās uzticība pensiju sistēmai

Sešos gados no reorganizācijas līdz slēgšanai

Glūdā skolēnu trūkuma dēļ slēdz pirms sešiem gadiem reorganizēto skolu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Nepietiekamā skolēnu skaita dēļ Jelgavas novadā šogad nolemts reorganizēt divas skolas - no 2017. gada par pamatskolu kļūs Līvbērzes vidusskola, bet jau šoruden zvans vairs neatskanēs Glūdas skolā, kas savu pirmo reorganizāciju piedzīvoja pirms sešiem gadiem.  

Nākamgad Glūdas skola varētu atzīmēt 150. jubileju, kopš šajā apkaimē izveidota mācību iestāde, tomēr svinības izpaliks, jo  nākamajā mācību gadā zvans uz stundu šeit vairs nevienu nesauks.

Sākumskolas skolotāja Inga Veidliņa atzīst, ka sajūtas ir dalītas, jo “savā ziņā jau mēs uz to gājām, it kā tikām gatavoti, pārdzīvojums, protams, ir liels, bet pieņemam to, kā notiek”.

Pirmo reorganizāciju Glūdas pamatskola piedzīvoja 2009. gadā, kad tā kļuva par Svētes pamatskolas filiāli un skolā palika 1.-6. klašu audzēkņi.  Skolotājas atceras, ka tolaik, lai izpildītu valdības noteikumus, pietrūkuši vien daži bērni.

Veidliņa  atceras, ka “tajā mirklī vēl negribējās tam noticēt, ka mūs tiešām grib likvidēt, likās, ka kādā mirklī atkal būs deviņas klases un viss atjaunosies”.

Tomēr līdz ar vecākajiem bērniem vecāki no skolas izņēma arī jaunākos un skolēnu skaits turpināja sarukt. Arī izveidotās  bērnudārza grupas cerības neattaisnoja. Šogad divās apvienotajās klasēs zinības apgūst vien  piecpadsmit pirmās līdz ceturtās klases skolēni, tāpēc  Jelgavas novada dome nolēmusi  nākamajā mācību gadā skolas ēkā atstāt tikai bērnudārzniekus.

Sākumskolas skolotāja Ginta Blumberga atzīst, ka par sevi uztraucās mazāk, bet vairāk uztraucas “par tiem bērniem, kuri šeit nāk, jo  tās ģimenes nav tik materiāli spēcīgas”.

“Es bieži iesaku - jūsu bērniņam ir sportiskas dotības, aizvediet viņu, piesakiet, lai viņš basketbolu vai futbolu spēlē, bet man saka “atvainojiet, bet mēs to nevaram atļauties”,” stāsta Blumberga.

Reorganizāciju Jelgavas novadā piedzīvos arī Līvbērzes vidusskola, kas 2017. gadā, kad mācību iestādi būs beiguši visi vidusskolas grupas audzēkņi, kļūs par pamatskolu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti