Glābējsilītes būs arī Latvijas reģionos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

«Baby Box» projektā plānots izveidot vēl vismaz pa vienai glābējsilītei katrā Latvijas reģionā, lai glābtu bērnu dzīvības visā Latvijā.


Lai turpinātu Gedona Rihtera (Gedeon Richter) ideju un attīstītu projektu visā valstī, uzsāks ziedojumu vākšanas kampaņu, kas ilgs visu februāra mēnesi.

Kampaņas ietvaros ir izvietotas vairāk kā 70 ziedojumu kastītes lielveikalos un citās publiskās vietās, ziedot var arī uz Latvijas bērnu fonda kontu.

Latvijā pirmais «Baby Box» - vieta bērna dzīvībai ir uzstādīts Rīgā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) teritorijā. Darbs pie projekta tika uzsākts 2007. gadā ar situācijas apzināšanu, juridisko izpēti, sadarbības partneru meklēšanu un tehniskajiem darbiem. 2009. gada 8. septembrī tika atklāts Latvijā pirmais «Baby Box» - vieta bērna dzīvībai.

Glābējsilīte tika izvietota BKUS «klusajā» teritorijā, lai cilvēks, kurš ievieto bērnu glābējsilītē varētu palikt anonīms. Tāpat kā citur pasaulē, arī Latvijā pie «Baby Box» nav ne video novērošanas kameru, ne apsardzes.

Tā kā ir maz ticams, ka sieviete no Jelgavas, Daugavpils vai Liepājas brauks uz Rīgu, lai atstātu savu mazuli glābējsilītē, tās nolemts izvietot visā valsts teritorijā. Kā liecina pieredze, citās valstīs «Baby box» tiek izvietots pilsētās visā valsts teritorijā.

Piemēram, Čehijā šobrīd ir aptuveni 20 šādu vietu, bet iecerēts izveidot vēl 70 vietas - pa vienai katra rajona centrā.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti