Glābēji otro dienu dzēš meža ugunsgrēkus Aknīstes un Vecumnieku novados

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Aknīstes un Vecumnieku novados turpinās meža ugunsgrēku dzēšana, kas tika sākta pirmdien, 29. aprīlī, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pirmdien plkst.12.26 VUGD saņēma informāciju, ka Asares pagastā deg mežs. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg kūla un gruzd zem tās esošais kūdras slānis, vēja ietekmē liesmas sasniegušas arī mežu.

Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās Aknīstes, Ilūkstes, Neretas, Jēkabpils un Viesītes ugunsdzēsēji glābēji un Valsts meža dienesta (VMD) darbinieki. Vakarā visiem iesaistītajiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos, bet degšana turpinās ugunsgrēka vietas iekšienē. Notikumā dega meža jaunaudze 2,5 hektāru un mežs 3 hektāru platībā.

Mežs pirmdien dega arī Vecumnieku novada Valles pagastā, kur, glābējiem ierodoties, dzēšanu jau veica VMD darbinieki ar vienu autocisternu, taču uguns stiprā vēja ietekmē strauji izplatījās. Ņemot vērā to, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta atradās divu kilometru attālumā, ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistījās 13 Vecumnieku, Bauskas un Jaunjelgavas ugunsdzēsēji glābēji ar četrām autocisternām. Ugunsgrēkā dega mežs 2 hektāru un jaunaudze 1,5 hektāru platībā.

Iestājoties tumsai un pēc tam, kad uguns izplatīšanās tika ierobežota, VUGD beidza dzēšanas darbus notikuma vietā. Naktī degšanas vietas uzraudzību turpināja "Latvijas Valsts mežu" darbinieki. Otrdien dzēšanas darbi turpināsies un, ja būs nepieciešams, tajos tiks iesaistīti arī VUGD ugunsdzēsēji glābēji.

Tāpat meža zemsedze 8000m2 platībā pirmdien dega Olainē, netālu no Mežaparka. Ugunsgrēka izplatīšanās tika ierobežota un sadarbībā ar Valsts meža dienestu turpinājās dzēšanas darbi, kas noslēdzās otrdienas rītā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, dēļu kaudze, žogs, lifta elektromotors, zaru kaudze, četras dārza mājas, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, elektroinstalācijas vadi, divas dzīvojamās mājas, divi šķūņi un vieglā automašīna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti