Panorāma

Imantas pedofilam – medicīniskas pārbaudes

Panorāma

Trim Latvijas bankām piemērots vairāk nekā 600 tūkstošu eiro sods

Iesaka ģimenes ārstu apmeklēt šonedēļ

Ģimenes ārstu streika priekšvakarā mediķi un ministre «nocietinās» katrs savā pusē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 10 mēnešiem.

Latvijas ģimenes ārstu streikā mediķi sniegs tikai neatliekamo palīdzību. Medmāsas un ārstu palīgi gan darbu turpinās, bet tikai savu spēju robežās. Tāpēc ikviens pacients, kam nepieciešams nosūtījums uz izmeklējumu vai receptes zālēm, aicināts ārstu apmeklēt šonedēļ.

Veselības ministrija jau gatavo plānu “B” jeb sarakstu, kur Rīgas un novadu pacientiem vērsties pēc palīdzības, ja praksēs to nevarēs saņemt.

Savukārt veselības ministre Anda Čakša pieļauj, ka strīds ar ģimenes ārstiem ir samilzis tik ļoti, ka tā risināšanā būs jāiesaista vidutājs jeb mediators.

Ģimenes ārste Sarmīte Veide jau otrdien, 27.jūnijā, savā praksē nestrādā un ir lūgusi kolēģi viņu aizstāt, jo pārāk daudz darba, gatavojot streiku. Ģimenes ārstu asociācijā ir 1100 biedru, kas ir absolūts vairākums no Latvijā praktizējošiem ģimenes mediķiem, un tikai apmēram 100 ārsti asociācijā nedarbojas. Par to, cik ārstu streikos, pagaidām ziņu nav, bet streika pieteikumi e-pastā un telefoniski ienāk ik pēc brīža. Streiks ārstiem nozīmēs arī negūtus ienākumus, jo valsts viņiem par streika dienām nemaksās neko.

“Mēs nesaņemsim atalgojumu. Mēs to apzināmies, bet, ja mēs stāvēsim līdz galam, tad tomēr valdība ieklausīsies. Mēģināsim tomēr vienoties!” saka Veide.

Savukārt Čakša uzskata, ka sarunas vairs nav iespējamas un jāaicina kāds vidutājs, jo ir lietas, no kā ministrija negrasās atkāpties. Obligātā e-veselības lietošana no 1. septembra ir viena no tām.

““Labs” arguments – [e-veselības sistēma] nedarbojas!

Bet mēs nevaram uzlabot sistēmu, kurai ārsti principiāli nepieslēdzas. Tas aicinājums [ģimenes ārstiem] ir pieslēgties un sākt lietot [e-veselības sistēmu]. Es neredzu līdzdalību no ģimenes ārstu puses,” norāda ministre.

Arī premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) ir ministres pusē. “Es atbalstu ministri, un lielais iemesls ir e-veselības ieviešana. Man nav receptes, ko vēl varam darīt, mēs pat esam sabiedrotos zaudējuši nodokļu reformas dēļ,” saka Kučinskis.

Jautājumā par finansējuma palielinājumu ģimenes ārsti neredz, ka saņems tādu pašu  palielinājumu kā viņu kolēģi, citi mediķi.Mums tiek paredzēts par 200 eiro mazāk, bet 2020. gadā par 320 eiro mazāk kā vidējo, bet mēs taču arī praksi vadām,” saka Veide.

Ministre atbild – nauda būs, ja būs kvalitāte.

Mums hronisko pacientu aprūpe pasliktinās, vakcinācijas pārklājums samazinās, pa zaļo koridoru iet mazāk pacientu, kā mēs gaidījām, un nenotiek tās bāzes lietas,” norāda Čakša.

Šobrīd abas puses gatavo padomus pacientiem, ko darīt un kur vērsties pēc palīdzības, kad sāksies streiks. Tie tiks izplatīti piektdien, kad būs skaidrs – kurš streiko un kurš ne.

No pirmdienas, 3. jūlija, plkst. 12 dienā streikojošie ārsti atradīsies savās praksēs, bet sniegs tikai maksas pakalpojumus. Protams, ja jautājums būs par cilvēka dzīvības glābšanu, viņi sola darīt visu, kas vien ir viņu spēkos. Savukārt visi pacienti, kam nepieciešamas receptes vai nosūtījumi, aicināti ārstu apmeklēt līdz streikam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti