Getliņos atklāj atkritumu šķirošanas rūpnīcu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Poligona «Getliņi» teritorijā Stopiņu novadā pirmdien, 26.oktobrī, atklās Baltijas valstīs lielāko atkritumu šķirošanas rūpnīcu. 

Poligona apsaimniekotāja izsludinātajā konkursā par rūpnīcas izbūvi ar 10,5 miljonu eiro piedāvājumu pirms diviem gadiem uzvarēja kompānija «Vides pakalpojumu grupa». Šis uzņēmums nākamos desmit gadus arī šķiros Getliņos no visa Lielrīgas reģiona ievestos atkritumus.

"Getliņos gadā vidēji ieved sadzīves atkritumus 300 000 tonnu [apmērā]. Attiecīgi rūpnīca šos atkritumus šķiros trijās būtiskākajās frakcijās. Viena ir bioloģiski degradējamā masa, kas ir vairāk nekā puse no atkritumiem, kuru tad Getliņi attiecīgi tālāk liks biošūnās, no kā iegūst biogāzi un tālāk ražo attiecīgi elektrību un siltumu. Nākamais būtiskais - tiks atgūti gan krāsainie, gan melnie metāli, kas gan procentuāli ir mazāk, bet tomēr būtiska daļa - tie ir līdz 2% no kopējā atkritumu sastāva," skaidroja kompānijas valdes loceklis Guntars Levics.

Tāpat tiks atgūtas arī otrreizēji pārstrādājamās izejvielas, kas pārsvarā ir plastmasa - PET pudeles, kanniņas, plastmasas maisiņi, kas kopā veido līdz pat 20% no kopējās atkritumu apjoma. "Apglabāšanai kā nederīgais materiāls tad attiecīgi tiks nogādāti  5%-10% no ievestā apjoma. Šobrīd [atkritumi] tiek apglabāti 100% apjomā," teica uzņēmuma valdes loceklis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti