Gatavojoties sarunām par dalību Kučinska valdībā, «Vienotība» jau velk «sarkanās līnijas»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

Sanāksmē, uz kuru ceturtdien, 14.janvārī, pēc Saeimas sēdes bija pulcējušies "Vienotības" Saeimas frakcijas deputāti un citi redzamākie politiķi, partijas vadība paziņoja, ka par svarīgākajiem nākamās valdības darbiem uzskata veselības, izglītības un zinātnes, kā arī nodokļu sistēmas reformas. 

"Vienotība" sarunās ar Ministru prezidenta amatam nominēto Māri Kučinski un viņa pārstāvēto Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) gatavojas uzstāt uz to, ka Tieslietu ministrijas vadība ir jāpārņem "Vienotību" pārstāvošam politiķim.

Kā iemeslu, kādēļ "Vienotībai" būtu jāpārņem Tieslietu ministrijas vadība, partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa minēja ārvalstu investoru un vietējo uzņēmēju sūdzības par situāciju maksātnespējas jomā, kā arī lēno tiesu darbu. Tieslietu ministrija "Vienotībai" esot ļoti svarīga, un to pat varētu dēvēt par vienu no "sarkanajām līnijām", pauda Āboltiņa. 

Svarīgs esot arī jautājums par Latvijas iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), kuras nepieciešamību publiski apšaubījuši atsevišķi ZZS politiķi. 

Konkrētu ministru kandidatūras "Vienotībā" pagaidām neesot apspriestas. No Kučinska iepriekš teiktā izriet, ka savus amatus jaunajā valdībā varētu saglabāt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Tāpat ceturtdien kļuva zināms, ka ZZS pārstāvošā Saeimas Sociālo lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča piedāvājusi pašreizējam finanšu ministram Jānim Reiram (''Vienotība'') uzņemties labklājības ministra amatu. Tomēr šis piedāvājums pagaidām "Vienotībā" neesot apspriests. 

"Protams, nākamais jautājums būs par to, kas pārstāvēs "Vienotību", vai šis cilvēks spēs realizēt reformas un parādīt, ka "Vienotības" ministri ir rīcībspējīgi, spēj aizstāvēt ne tikai to programmu, kas ir uzlikta, bet spēj arī būt tik kompetenci, lai pārējo partiju atbildības sfērā dod kompetentus komentārus," sacīja Āboltiņa. 

"Vienotības" sarunas ar Kučinski paredzētas pirmdien, 18.janvārī.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicinājis ZZS pārstāvi, pašreizējo Saeimas deputātu Māri Kučinski veidot jauno valdību. «Vienotība» ir gatava runāt ar Kučinski, bet atbalstu vēl nesola.

Lai gan "Vienotība" formālu atbildi par dalību Māra Kučinska vadītajā valdībā sniegs vien pēc nākamās nedēļas sākumā paredzētajām sarunām, jau šobrīd partija ir nosaukusi tai būtiskos portfeļus, atklājis partijas valdes loceklis Kārlis Šadurskis.

"Vienotība" jaunajā valdībā vēlētos saglabāt pārraudzību pār ārlietu un iekšlietu jomu. Tāpat "Vienotība" vēlētos iegūt satiksmes ministra amatu, un par to, visticamāk, sarunās par jaunās valdības izveidi būs visasākās diskusijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti