Dienas ziņas

Pāvesta Benedikta XVI bēres

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Gatavo stingrākas prasības ziemas riepām

Gatavo stingrākas prasības ziemas riepām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Iespējams, jau nākamziem daudziem būs jāiegādājas jaunas ziemas riepas. Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sākusi diskusiju par jaunām, stingrākām prasības ziemas riepu lietošanā.

Šobrīd Latvijā ekonomiskākai un vienkāršākai dzīvei daļa autovadītāju Latvijā izvēlējušies aprīkot savus automobiļus ar riepām, kas marķētas ar apzīmējumu "M+S". No angļu vārdiem "mud" un "snow" jeb "dubļi" un "sniegs", bet Latvijā tās ierasts saukt par "vissezonas" riepām, kas gan nav gluži precīzi.

Un tieši šo riepu lietotājus varētu skart iecerētās izmaiņas, jo CSDD eksperti atcerējušies teicienu "Kas der visam, neder nekam". To apliecināja CSDD tehniskā departamenta vadītājs Jānis Liepiņš:

"Ja ir tikai M+S apzīmējums, kā tas bija pierasts līdz šim brīdim, tās turpmāk varētu netikt  uzskatītas par ziemas riepām."

Iecerēts likumā noteikt, ka par ziemas riepām uzskatāmas tikai tās, kas marķētas ar kalna un sniegpārsliņas ikonu. Šis starptautiski ieviestais apzīmējums liecina, ka riepa izgājusi pastiprinātus testus un atzīta par piemērotu braukšanai sniega un ledus apstākļos.

Pastāv arī riepas, kurām ir gan "M+S" apzīmējums, gan kalns ar sniegpārsliņu. Arī tās, visticamāk, būs derīgas. Turklāt izmaiņas nestāsies spēkā tik drīz.

"Šobrīd tiek skatīts, kā tās tiek iestrādātas likumā. Un noteikti būs kaut kāds pārejas periods, lai pašreizējās riepas varētu mierīgi nolietot un tad jau jaunās pirkt ar atbilstošu marķējumu," sacīja Liepiņš.

Teorētiski arī ar jaunā marķējuma riepām varēs braukt visu sezonu, ja vien, protams, tām nav radzes. Taču diez vai tas būs ekonomiski izdevīgāk, jo šīs riepas ir ar mīkstāku gumijas sastāvu, tādēļ vasarā nebūs tik stabilas un ātrāk nodils nekā parastās vasaras riepas.

Iecerētos precizējumus par pamatotiem uzskata arī riepu tirgotāji, jo pašreiz ar "M+S" tiek marķētas ļoti plašs riepu klāsts. "Pēc protektora šī ir vasaras riepa, bet pēc apzīmējuma "M+S" šī ir riepa, ar ko var braukt Latvijā ziemas apstākļos," skaidroja "Inter Cars" riepu pārdošanas nodaļas vadītājs Gundars Liekne.

Līdz ar to pastāv risks, ka cilvēks bez priekšzināšanām iegādājas riepas, kas juridiski ir derīgas braukšanai ziemā, bet faktiski nav pietiekami drošas.

Vienlaikus ar marķējuma precizējumiem

CSDD izskata iespēju mainīt arī laika periodu, kad auto jābūt aprīkotam ar ziemas riepām.

Šobrīd tas ir no 1. decembra līdz 1. martam, bet, iespējams, turpmāk tas varētu mainīties atbilstoši laikapstākļiem. Jo arī ziema vienu gadu atnāk ātrāk, citu – vēlāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti