4. studija

Melnie punkti: kāda sērga šoruden piemeklējusi kļavas?

4. studija

Kam un kāpēc Valsts ieņēmumu dienests pieprasa atmaksāt dīkstāves pabalstus?

Kā bez saskaņošanas iespējams izbūvēt kanalizācija izvadu gar mājas fasādi?

Garkalnes pašvaldība nesaskata pārkāpumus kanalizācijas izvada būvē gar mājas fasādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Kanalizācijas izvadi parasti tiek izbūvēti tā, lai tos nevar redzēt, bet, izrādās, ir atsevišķi novatoriski gadījumi, kad kanalizācijas caurules tiek ierīkotas gar ēkas fasādi. Tā tas ir noticis kādā namā Garkalnes novadā, kur tam neesot bijis nepieciešams saskaņojums būvvaldē.

Latvijas Televīzijas raidījums raidījums "4. studija" saņēma skatītājas Olgas Rabkēvičas jautājumu saistībā ar kanalizācijas izvada izbūvi četru dzīvokļu mājas fasādē.

"Mums ir tāda veca māja, daudzdzīvokļu māja – divi dzīvokļi augšā, divi apakšā, un te kaimiņi ir izvilkuši kanalizācijas vadu gar manu sienu.

Redzat, kāds te ir skats. Te tālāk ir kanalizācijas bedres, kur ir izvads, kur iziet kanalizācija un smird. Nenormāli smird visu vasaru. Es gribu uzzināt, cik tas ir likumīgi un kurš vispār to visu atļāva un saskaņoja, un vai tiešām tas, kurš to atļāva, gribētu redzēt pie sava loga, pie savas sienas lūk, šādu skatu?" vaicāja Rabkēviča.

Mājas iedzīvotāja atzīmēja, ka viņa 4. septembrī uzrakstījusi iesniegumu Garkalnes novada domei, un tas 9. septembrī aizsūtīts arī  Garkalnes būvvaldei, taču līdz šim nekādas reakcijas nav bijis.

Jautāts, vai tiešām pašvaldībā ir iespējams saskaņot šāda kanalizācijas izvada izbūvi, kas ved gar mājas fasādi, novada domes pārstāvis Mārcis Bauze-Krastiņš sacīja: "Tā ir vēsturiska ēka, kas būvēta pirms kara. Padomju gados tā ir sadalīta dzīvokļos un katram no dzīvokļiem tika ierīkota kanalizācija. Kanalizācijas risinājums ir padomju laika mantojums, un, kad notika Zemes reforma, tad dzīvokļi tika privatizēti ar vēsturiskajiem sanitārajiem tīkliem, un nekāda patvaļība attiecīgajā sanitārajā risinājumā nav novērota. Katrs iedzīvotājs, kurš lieto kanalizāciju, ir veicis kaut kādus remontdarbus,

savukārt remontdarbiem nav nepieciešama dokumentācija," apgalvoja Bauze-Krastiņš, norādot, ka jaunizveidotā kanalizācijas caurule ir likumīgi izbūvēta.

 

"Protams, šis risinājums ir samērā savdabīgs, bet kopumā remontdarbus nesaskaņo. Pēc saņemtā iesnieguma, veicot pārbaudi, tika atklāti vairāki citi pārkāpumi," sacīja pašvaldības pārstāvis, norādot, ka šajā objektā patvaļīgi izbūvēta bioloģiskās attīrīšanas iekārta, bez saskaņošanas būvvaldē mājai siltināta un atjaunota fasāde, kā arī pārbūvēta veranda.

Tātad, šobrīd sanāk tā, ka šāda kanalizācijas izvada ierīkošana pārsteidzošā kārtā ir likumīga, toties ir konstatēti vairāki citi pārkāpumi, kas šī nama iedzīvotājiem tomēr būs jānovērš.

Tikmēr Rīgas pilsētas būvvaldē atzina, ka Rīgā šāda kanalizācijas risinājuma izveide nebūtu iespējama vairāku iemeslu dēļ.

"Pirmkārt, tiek skarta ēkas fasāde, un attiecīgi šāda veida darbi ir jāsaskaņo, jo tā ir būvniecība. Otrkārt, ēku kanalizācija ir iekšējais inženiertīkls, līdz ar to tai nekādā ziņā nevajadzētu atrasties ārpus ēkas fasādes. Treškārt, ņemot vērā, ka šajā ēkā ir vairāki līdzīpašnieki, šāda veida būvniecība ir jāsaskaņo ar pārējiem mājas līdzīpašniekiem," norādīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Kaspars Līcītis.

Viņš norādīja: ja arī nama iedzīvotāji atbalstītu kanalizācijas izvada būvniecību gar nama fasādi, šāds risinājums nekādā ziņā negūtu atbalstu būvvaldē. Turklāt kanalizācijas vada izbūve, stāvvada ierīkošana vismaz Rīgā vienmēr ir jāsaskaņo ar būvvaldi, piebilda Līcītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti