Gājienā aizstāvēs bēgļu tiesības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Sestdien Rīgā plānots gājiens, kurā demonstrēs atbalstu bēgļu tiesībām. Līdzīgus gājienus šodien rīko vēl vismaz 20 citās valstīs vairāk nekā 100 pilsētās. Latvijā gājienu organizē domubiedru grupa „Gribu palīdzēt bēgļiem”.

Pasākuma mērķis esot panākt rīcību no Eiropas Savienības un valsts vadītāju puses, lai nodrošinātu bēgļiem drošu un legālu ceļu uz patvēruma valstīm, stāsta organizatoru pārstāve Insa Krēmere:

''Mēs redzam, ka cilvēki kāpj tajās laivās un slīkst, un šogad jau ir pāris simti noslīkuši. Mēs uzskatām, ka tā nav normāla situācija, ka tiem cilvēkiem ir tādā veidā jāmēģina nokļūt Eiropā, un mēs gribam, lai viņiem ir iespēja drošā un legālā veidā ceļot. Jo šobrīd ir tā - lai viņi varētu pieprasīt patvērumu, viņiem ir jānonāk tajā valstī, kurā viņi grib pieprasīt patvērumu, viņi nevar to darīt attālināti. Bet viņiem nav vīzas vai viņiem nav legālas iespējas te nonākt. Viņus nelaiž lidmašīnās, jo viņiem nav vīzas, un tāpēc viņi kāpj laivās, un tas ir bīstami. Mēs gribētu, lai viņiem būtu iespēja drošākā veidā šeit nokļūt, nevis riskējot ar savu dzīvību.''

Šogad Vidusjūru šķērsojuši jau vairāk nekā 100 000 nelegālo imigrantu, šonedēļ paziņoja ANO Starptautiskā migrācijas organizācija. Gandrīz visi imigranti šķērsojuši jūru ar laivām no Turcijas, dodoties uz Grieķiju, un tikai 7500 mērojuši ceļu no Ziemeļāfrikas uz Itāliju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti