Dienas ziņas

Arheoloģiskā izpēte Ludzas pilsdrupās

Dienas ziņas

Taureņu naktī pēta Zilupes taureņu populāciju

Raksta "Tautas saimes grāmatu"

Gaidot Latvijas simtgadi, novadus apceļo «Tautas saimes grāmata»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Gaidot Latvijas simtgadi, novadus apceļo “Tautas saimes grāmata”. Tā ir unikāla ar to, ka visas lapas tajā aizpilda iedzīvotāji, ierakstot savas pārdomas, vēstījumus vai novēlējumus Latvijai. Šobrīd ceļu sākušas desmit grāmatas, bet līdz nākamā gada rudenim paredzēts izveidot divdesmit piecas grāmatas ar vairāk nekā 100 000 ierakstu.

Lai gan Latvijā iedzīvotāju skaits ar katru gadu sarūk, tā joprojām ir skaista un sakopta, un šeit palikušie to mīl vairāk par visu.

"Mana Latvija ir Brīvības piemineklis. Mana Latvija ir Dziesmusvētki. Mana Latvija ir baltais krusts, kur mans tētis guļ Alūksnē, un vēl mana Latvija ir mani dēli un šis skaistais novadiņš - Baldone," saka baldoniete Māra Skuja.

Lai arī nākamās paaudzes zinātu ar ko lepojamies, sagaidot Latvijas simtgadi, Rīgas aktīvo senioru alianse izveidojusi 25 unikālas grāmatas - katram reģionam un Rīgai pa piecām. Katrā no tām visas 104 lapas aizpildīs iedzīvotāji, tādejādi veidojot kopējo Latvijas mozaīku.

"Mums ir šī doma, aptvert visu Latviju gadā un trīs mēnešos, un šajā laika posmā savākt no 60 000 līdz 120 000 novēlējumu," norāda projekta koordinators Aivars Meija.

Baldonē starts tiek dots ceturtajai Vidzemes reģiona Tautas saimes grāmatai.Īss ieskats novada vēsturē, un tad pie rakstīšanas ķeras novada vecākie ļaudis, kuru dzīves gājums nav bijis viegls.

"Uzplaukums jau bija manā bērnībā. Pēc tam sākās karš, pēckara gadi, tad okupācijas turpinājums viss, un arī atmoda nebija nemaz tik viegla," stāsta baldonietis Gunārs Alfrēds Bukums.
 

"Gribu izteikt lielu cerību, ka nākamajām paaudzēm, kas šeit dzīvos, Latvija patiešām būs gan brīva, gan demokrātiska," novēl baldoniete Broņislava Eidemane.

Nākamā gada rudenī, kad visas divdesmit piecas grāmatas būs piepildītas ar saturu, tās tiks svinīgi pasniegtas Valsts prezidentam, bet pēc tam nonāks Nacionālajā bibliotēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti