Fotoradaru ieviešanas procesā briest kārtējais konflikts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Saeimas komisija šodien nolēma rosināt grozījumus Ceļu satiksmes likumā, lai cīnītos ar pārvietojamo fotoradaru slēpšanu. Deputāti rosina pirms tiem izvietot brīdinošas ceļazīmes. Savukārt policija un privātais partneris "Vitronic Baltica" pret to ir skeptiski.

Fotoradaru ieviešanas procesā briest kārtējais konflikts. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien nolēma rosināt grozījumus Ceļu satiksmes likumā, lai cīnītos ar pārvietojamo fotoradaru slēpšanu. Deputāti rosina pirms tiem izvietot brīdinošas ceļazīmes. Savukārt policijas un privātā partnera "Vitronic Baltica" nostāja pret šo politiķu ideju ir visai skeptiska.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā otrdien notika kārtējā fotoradariem veltītā sēde. Pēc deputātu strīdiem ar uzņēmumu "Vitronic Baltica" par mobilo fotoradaru slēpšanu komisija sēdes noslēgumā vienojās nākamnedēļ Saeimā iesniegt grozījumus likumā, lai ar šo fotoradaru apkalpotāju rīcību cīnītos.

Kā stāsta komisijas vadītājs no "Vienotības" Ainars Latkovskis, ja likumprojekts tiks nodots Saeimai, kas to skatīs trīs lasījumos, Ceļu policijai un firmai-privātajam partnerim būšot laiks saprast, ka šādi strādāt vairs nevar, un laboties pašiem. Visai kritiski komisijas iniciatīvu vērtē "Vitronic Baltica un partneri" valdes loceklis Sergejs Borisovs. Viņš uzsver, ka pārvietojamos fotoradarus daudzviet pasaulē patiešām speciāli nomaskē, savukārt Latvijā slēpšana ar nodomu nemaz nenotiekot. Arī Valsts policija atzīst, ka brīdinošās ceļazīmes ir paredzēts novietot pirms stacionārajiem fotoradariem, savukārt pārvietojamo konkrētās atrašanās vietas policija nekad neesot solījusies atklāt.

Šonedēļ Valsts policija arī sāka pieņemt "Vitronic Baltica" uzstādītos divdesmit trīs stacionāros fotoradarus 160 vietā. Jau tagad ir skaidrs, ka līgums pilnā apjomā nav izpildīts, tāpēc policija dos uzņēmumam divus mēnešus laika to izdarīt. Ja tas nenotiks, līgums ar "Vitronic Baltica" varētu tikt lauzts.

Foto: I.Čīka/LETA

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti