FOTO, VIDEO: Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» 3. diena

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Ziedotāju aktivitāte nemazinās, studijā dīdžeji tiešraidē turpina atskaņot pret ziedojumiem iemainītās dziesmas un uzņemt mūziķus un citus viesus, ar kuriem runāt par labdarības maratona “Dod pieci! 2020” galveno tēmu – vardarbību ģimenē.

ĪSUMĀ

  • Saņemts otrais lielākais ziedojums "Dod pieci!" pastāvēšanas laikā
  • "Ziedot.lv" saņemti jau 17 palīdzības pieteikumi
  • Valmierā pie Sīmaņa baznīcas pulksten 19.00 ziedotāji varēs saņemt Mārtiņa Sirmā ceptas bagetes
  • ''Re:Baltica'' vēstnese Ilze Vēbere stāstīja par rehabilitācijas programmām varmākām
  • Ziedot iespējams "Dod pieci! 2020" mājaslapā

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Labdarības maratona 3. dienas rītā stikla studijā tika saņemts otrais lielākais ziedojums “Dod pieci!” pastāvēšanas  laikā – 40 000 eiro. Šo ziedojumu pret vardarbību ģimenē dāvāja uzņēmums “Circle K Latvia”. Daļu no ziedojuma uzņēmuma darbinieki izcīnīja, iegūstot pirmo vietu starptautiskā labdarības konkursā.

No rīta notika arī attālināta saruna ar Mārtiņu Sirmo. Viņš labdarības maratonā “Dod pieci! 2020” iesaistās, visas dienas garumā cepot bagetes.

Šodien, 19. decembrī, pulksten 19.00 Valmierā pie Sīmaņa baznīcas visiem, kuri uzrādīs, ka ir ziedojuši labdarības akcijai, būs iespēja bez maksas no Mārtiņa Sirmā bagāžnieka paņemt viņa ceptu bageti.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
 

No šīs dienas muzikālajiem viesiem stikla studijā viesojās Kaspars Zemītis un Anda Zemīte, Chris Noah un “Tautumeitas”, kā arī grupa “Sudden Lights”, "Viņa", un Samanta Tīna. Mūziķi dalījās ar savu viedokli par vardarbību ģimenē. Daudzi no viņiem atzīmēja, ka ir grūti iztēloties, kā ir, ja cilvēks mājās un savā ģimenē nejūtas drošībā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Savukārt ziedotāju pieredzes stāstos visvairāk dzirdams iedrošinājums – mīlēt sevi un pārtraukt vardarbības apli, izlauzties un palīdzēt sev!

Stikla studijā uz sarunu bija atnācis arī rakstnieks un piedzīvojamu meklētājs Mārtiņš Zvīdriņš. Viņš atzina, ka labdarības maratona šī gada tēma ir ļoti drosmīga: “Tā ir tāda lieta, par kuru cilvēki negrib runāt. Pie jums šeit nāk eksperti un ļoti bieži saka vārdu “kauns”. Man liekas, ka tajā brīdī, kad tu atklāj to, kas ar tevi notiek, ir tā sajūta, ka visa pasaule sabrūk.” Mārtiņš Zvīdriņš labdarības maratonā “Dod pieci! 2020” piedalās ar savu grāmatu, kura ir pieejama izsolē.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Līdz šim “Ziedot.lv” saņemti 17 palīdzības pieteikumi Galvenokārt – par psiholoģisko un juridisko atbalstu. Tiek lūgta palīdzība arī pēc ārstniecības pakalpojumiem un mājokļa.

Stikla studijā uz sarunu bija ieradusies arī Marika Andžāne no sociālā projekta "Neklusē". Viņa stāstīja par mobingu un vardarbību skolās. Viņa atzīmēja, ka Latvija ir pirmajā vietā pēc rādītājiem par emocionālo un fizisko vardarbības starp skolēniem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Labdarības akcijas “Dod pieci! 2020” pret vardarbību ģimenē trešās dienas rītā notika arī saruna ar ''Re:Baltica'' vēstnesi Ilzi Vēberi par palīdzības iespējām vardarbīgiem cilvēkiem.  Ilze Vēbere skaidroja iemeslus, kāpēc cilvēki mēdz rīkoties vardarbīgi: “Iemesls, kāpēc vajag šādas programmas un kāpēc pats no sevis nekas nemainās, ir tāpēc, ka bieži vien varmākas nemāk rīkoties citādāk. Tas ir vienīgas uzvedības modelis, kādu viņi saprot. Nereti tāpēc, ka jau kopš agras bērnības viņi ar tādu ir saskārušies.”

Šobrīd Latvija varmāku rehabilitācijas kursi ir brīvprātīgi, obligāti vardarbīgas uzvedības labošanas programmas noteiktas krimināli sodītām personām – Valsts probācijas dienesta klientiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Minimālais ziedojums – 5 eiro ir viena stunda drošībā no vardarbības cietušajam.

Visi labdarības maratonā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Ziedot.lv ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri vēlas izkļūt no vardarbības un nodrošinātu viņiem atbalstu akūtu un neatliekamu situāciju risināšanai – īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportam, mentoram, kurš cietušajiem sniedz palīdzību situācijas risināšanā u.c.

Projekta mērķis ir ne tikai palīdzēt cietušajiem, bet arī veicināt diskusiju par šo tēmu Latvijas sabiedrībā, kā arī stimulēt līdzcilvēku iesaistīšanos, lai latviešu sabiedrība atpazītu dažādas vardarbības formas un kļūtu aktīvāka palīdzības sniegšanā.

KONTEKSTS

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti