FOTO, VIDEO: Labdarības maratona «Dod pieci!» 2. diena

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Noslēgusies labdarības akcijas “Dod pieci! 2020” otrā diena, saziedoti 53 856 eiro, sastapti uzticīgi ziedotāji, iztaujāti stikla studijas viesi, kā arī mūziķi priecējuši klausītājus. Savukārt skrienošais dīdžejs Toms Grēviņš, kas ir "Dod pieci" aizsācējs Latvijā, pabeidzis savu otro 42 kilometrus garo skrējienu Ventspilī.

"Dod pieci 2021"

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Visas dienas garumā, ievērojot Latvijā pieņemtos epidemioloģiskos noteikumus, cilvēki piedalījās labdarības maratonā, ziedojot ne tikai tiešsaistē, bet arī Doma laukuma stikla studijā.

Šodien arī kļuva zināms, ka 24 stundu laikā organizācija "Apeirons" bija saņēmusi jau vairāk nekā 20 palīdzības pieteikumus. Palīdzību pieteikt var, aizpildot tiešsaistes anketu.

Diena tika iesākta, atgādinot ziedotājiem par iespēju piedalīties izsolē līdz 23. decembrim "Dod pieci!" labdarības izsoles mājaslapā dodpieci.lv, kur vairāksolīšanā var tikt pie ekskluzīvām lietām, kas maratona laikā arvien tiek papildinātas.

Pirmais muzikālais viesis "Dod pieci!" studijā bija dziedātājs Lauris Reiniks, kas radīja patiesu Ziemassvētku sajūtu, kā arī uzsvēra, cik ļoti svarīga ir komunikācija ar cilvēkiem, kuriem ir funkcionālie traucējumi: "Mēs nezinām, kā varam palīdzēt, ja nepajautājam šiem cilvēkiem."

 

 

Labdarības maratona "Dod pieci!" dīdžeji katru dienu sazvanās un aprunājas ar ziedotājiem. Otrās dienas ziedotāja Kitija saka, ka

"ir grūti klausīties par cilvēkiem, kuriem šī pārvietošanās ir tik ierobežota, kur bez līdzcilvēka palīdzības persona var redzēt vidi tikai ārā pa logu".

Vēlāk stikla studijā bija iespējams dzirdēt grupu "Very Cool People", mūziķus FIŅĶIS & PRAGAII, kā arī dziedātāju Kato kopā ar Kasparu Ansonu.

 

 

 

 

 

 

Ikviens aicināts ziedot "Dod pieci!" apmaiņā pret mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā. Ziedojumus sākot no 5 eiro var veikt mājaslapā.

No 17. līdz 23. decembrim būs iespējams veikt ziedojumus arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā. Ziedojot klātienē, maratona organizētāji lūdz ievērot drošības ierobežojumus un 2 metru distanci. Labdarības maratona "Dod pieci!" mērķim ziedot var arī Ziedot.lv mājaslapā

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Šogad ziedojumi tiks novirzīti, lai veidotu pilnvērtīgāku vidi cilvēkiem, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau astoto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti